Kolarstwo > Ziemia Darłowska najlepszym klubem kolarskim finałów OOM

Kolarki Ziemi Darłowskiej. Pierwsza z prawej Katarzyna Kirschenstein.
Kolarki Ziemi Darłowskiej. Pierwsza z prawej Katarzyna Kirschenstein. Fot. Jacek Wójcik
Z trzema madalami (1 złoty, 2 brązowe) i zwycięstwem w klasyfikacji klubowej wróciły z finałów 15. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kolarki KK Aljot-Kenda Ziemia Darłowska.

Finały OOM rozpoczęły się od jazdy indywidualnej na czas w gminie Kłaj koło Wieliczki. Sporą niespodziankę sprawiła Katarzyna Kirschenstein, która najszybciej pokonała dystans 8 km. Trzecie miejsce zajęła inna darłowianka, Justyna Mazur, a dziesiąte Dorota Tarczyło. Złoty medal Kirschenstein były dwusetnym zdobytym przez Ziemę Darłowską w historii startów w Mistrzostwach Polski.

W niedzielę juniorki młodsze ścigały się ze startu wspólnego w miejscowości Raciechowice. Do pokonania miały dystans prawie 58 km na bardzo trudnej trasie. Wygrała Katarzyna Wilkos z klubu Azalia Brzoza Królewska. Ponownie na podium, tym razem na trzecim stopniu, stanęłą Kirschenstein. Mazur finiszowała na szóstym, a Alicja Komoś na siódmym miejscu.

W podsumowaniu 15. OOM w kolarstwie Ziemia Darłowska zajęła pierwsze miejsce drużynowo wśród 59 klubów z całej Polski. Podopieczne trenera Artura Szarycza zdobyły 35 punktów. Druga Stal Ocetix-Ekobud Grudziądz straciła 5 pkt. W punktacji województw najlepsze było wielkopolskie, a zachodniopomorskie zajęło trzecie miejsce.