Kolejna niespodzianka w Pucharze Polski ZZPN [ZDJĘCIA]

W niedzielnych meczach 5. rundy Pucharu Polski ZZPN awans wywalczyły Zefir Wyszewo i Astra Ustronie Morskie.

Kolejną niespodzianką - po odpadnięciu w sobotę Gwardii Koszalin (0:4 z Raselem Dygowo) - jest przegrana na koszalińskim euroboisku MKP Szczecinek. Drugi najwyżej notowany zespół z regionu koszalińskiego w IV lidze (6. miejsce) uległ 2:4 (1:2) zamykającemu tabelę po rundzie jesiennej, Zefirowi Wyszewo. Przypomnijmy, że w ligowym meczu jesienią w Szczecinku było aż 6:0 dla gospodarzy.

Do przerwy Zefir prowadził 2:1, po dwóch trafieniach Tomasza Kamińskiego. W 41. minucie kontaktowego gola zdobył Michał Barański. W 61. min MKP doprowadził do wyrównania, za sprawą Daniela Szymańskiego. Zefir odpowiedział błyskawicznie, już po 2. minutach, golem Sebastiana Martofela. W 67. min sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Ireneusz Szocik, trafiając w słupek bramki MKP. Lepiej spisał się w 82. min Łukasz Jarzębski, ustalając wynik na 4:2. Dwie minuty później czerwoną kartkę obejrzał debiutujący w MKP, Andrij Pryimak, za faul na wychodzącym na czystą pozycję Kamińskim.

W drugim niedzielnym meczu, w Ustroniu Morskim miejscowa Astra (okręgówka) pokonała A-klasy KS Skibno 4:0 (1:0). Dwa gole zdobył Jerzy Kołakowski, a po jednym Marek Skowyra i Daniel Miłoszewicz. Dodajmy, że formalnie gospodarzem meczu był zespół ze Skibna.

Ostatni mecz 5. rundy, Bałtyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg, został przełożony na 5 marca.