Kolejna porażka. AZS Koszalin - Anwil Włocławek 76:91

plk.pl
Koszykarze AZS Koszalin ulegli na swoim parkiecie Anwilowi Włocławek 76:91.

Koszalinianie na początku spotkania mieli pewne problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a po trafieniu Josipa Sobina było 9:4. Anwil nie do końca potrafił wykorzystać niemoc rywali. Dopiero po późniejszych rzutach Nikoli Markovicia i Chase’a Simona po 10 minutach było 20:14. W drugiej kwarcie gospodarze zbliżali się nawet na dwa punkty dzięki akcjom Dragoslava Papicia i Marko Tejicia. Dobry dzień miał jednak Walerij Lichodiej i to dzięki niemu ekipa trenera Igora Milicicia powoli budowała przewagę. Ostatecznie po trafieniu Michała Michalaka po pierwszej połowie włocławianie wygrywali 49:37.

W pierwszych minutach trzeciej kwarty Anwil zanotował serię 11:0, a akcje kończyli Walerij Lichodiej i Michał Michalak. Goście dzięki temu mogli już kontrolować sytuację na parkiecie, a szkoleniowiec miał okazję do przetestowania różnych ustawień na parkiecie. Po wsadzie Chase’a Simona było już 78:56. W czwartej kwarcie AZS po efektownej akcji Marko Tejicia zbliżył się co prawda na 13 punktów, ale na więcej już mistrzowie Polski nie chcieli pozwolić. Włocławianie zwyciężyli 91:76.