Kolejna porażka. Gwardia Koszalin - GKS Bełchatów 1:3 [WIDEO]

Dawid Jaśkiewicz

Kolejnej porażki w rozgrywkach drugiej ligi doznali piłkarze Gwardii Koszalin. Tym razem koszaliński zespół uległ na swoim terenie GKS Bełchatów 1:3.

W pierwszych minutach spotkania gospodarze próbowali przejąć inicjatywę i często przedostawali się w okolice pola karnego przyjezdnych. Na bramkę drużyny z Bełchatowa groźnie strzelali Krystian Przyborowski, Kamil Poźniak czy Adam Setla. W 17. minucie fatalny w skutkach błąd popełnił Mateusz Bachleda, który zbyt lekko wycofał futbolówkę do własnego bramkarza, a prezentu nie zmarnował Emil Thiakane.

W końcówce tej części swoje okazje mieli Daniel Wojciechowski i ponownie Setla, lecz bez efektu w postaci wyrównania.

W drugiej połowie gwardziści dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, jednak podopieczni Tadeusza Żakiety musieli uważać na groźne kontry w wykonaniu zawodników GKS. W 75. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Paweł Lenarcik chwycił futbolówkę i dalekim wybiciem posłał ją w okolice pola karnego miejscowych. Rafał Majtyka sfaulował w tej sytuacji Marcina Garucha, za co został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Z rzutu wolnego przymierzył Łukasz Pietroń i bełchatowianie prowadzili w Koszalinie różnicą dwóch bramek.

W 83. minucie nadzieję w serca gospodarzy wlał Robert Ziętarski, jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do gości. Rezultat spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Piotr Giel.