Kolejna wygrana Gwardii Koszalin

Michał Szubert (przy piłce) zdobył pierwszą ligową bramkę w barwach Gwardii Koszalin Jacek Wójcik
Kolejną wygraną w rozgrywkach trzeciej ligi odnieśli piłkarze Gwardii Koszalin.

W spotkaniu 16. kolejki rozgrywek, podopieczni Tadeusza Żakiety rywalizowali na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem koszalińskiej drużyny 1:0. Gola na wagę kompletu punktów tuż przed przerwą zdobył Michał Szubert, dla którego jest to pierwsze ligowe trafienie dla Gwardii. Kilka minut wcześniej gwardziści nie zdołali wykorzystać rzutu karnego. Udanie interweniował Karol Murawski.

Po tej wygranej koszaliński zespół wspólnie z KKS-em 1925 Kalisz otwiera tabelę grupy drugiej III ligi. Obie drużyny zdobyły do tej pory po 31 punktów. W przyszłym tygodniu rozegrana zostanie ostatnia tegoroczna seria gier. W arcyciekawym meczu Gwardia podejmie na swoim boisku inny czołowy zespół rozgrywek - Bałtyk Gdynia, który w tej kolejce uległ Jarocie Jarocin 0:1.