Kolejne medale darłowianek w Belgii. Karwacka, Sibiak i Pikulik z medalami na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Krzysztof MarczykZaktualizowano
Marlena Karwacka (z prawej) i Nikola Sibiak na pierwszym stopniu podium w sprincie drużynowym do lat 23 Archiwum/FB Klub Kolarski Ziemia Darłowska
Odbywające się w belgijskim Gent Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym są bardzo udane dla zawodniczek z Klubu Kolarskiego BCM Nowatex Ziemia Darłowska.

Drugiego dnia zawodów Marlena Karwacka i Nikola Sibiak został mistrzyniami Europy do lat 23 w sprincie drużynowym. Karwacka i Sibiak wygrały kwalifikacje z czasem 34.400, minimalnie wyprzedzając Rosjanki. Polki zdominowały również 1. rundę, w bezpośrednim pojedynku pokonując Ukrainę aż o dwie sekundy (34.045 do 36.316). W finale zaś darłowianki pokazały klasę, osiągając najlepszy rezultat zawodów (33.870). Drugie były Holenderki (34.024), a pierwszą trójkę uzupełniły Brytyjki (33.962), które o trzecią lokatę rywalizowały bezpośrednio z Rosjankami (34.369).

Za to w konkurencji scratch kategorii U-23 klubowa koleżanka darłowianek, Daria Pikulik, na metę dojechała jako trzecia, stając później na trzecim stopniu podium. Wygrała Rosjanka Daria Malkowa, a druga była Ukrainka Oksana Kliaczyna.
Kolejne szanse medalowe przed nami. W kwalifikacjach sprintu juniorek (dystans 200 m) Nikola Seremak plasuje się w czołowej czwórce. W pierwszym wyścigu miała szósty czas (11.724), w 1/8 finału dojechała z wynikiem 12.438, a w ćwierćfinale uzyskała rezultat 12.076, pokonując Czeszkę Weronikę Jabornikową (12.127).

Za to w kwalifikacjach wyścigu drużynowego do lat 23 polska ekipa (Daria Pikulik, Wiktora Pikulik, Marta Jaskulska i Patrycja Lorkowska) zajęła 6. miejsce z czasem 4:33.465. Dystans 4000 m (16 okrążeń toru) najszybciej pokonały Włoszki (4:19.778).

Przypomnijmy, że pierwszego dnia mistrzostw Nikola Wielowska została mistrzynią Europy juniorek w scratchu, a niedługo potem, wraz z Nikolą Seremak w finale A sprintu drużynowego, również krążek złotego koloru przypadł darłowiankom. Za to Marta Jaskulska zajęła 15. miejsce w wyścigu eliminacyjnym U23.