Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kolejne mieszkanie dla samotnych matek w Koszalinie

Marzena Sutryk
Panie tworzące fundację (od lewej): Alina Konieczna,  Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, Anna Jedlińska, Justyna Śmidecka
Panie tworzące fundację (od lewej): Alina Konieczna, Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, Anna Jedlińska, Justyna Śmidecka Radek Koleśnik
Fundacja „Zdążyć z miłością” z Koszalina przygotowuje kolejne mieszkanie chronione dla samotnych matek z dziećmi.

Cel jest szczytny. Założenie jest bowiem takie, by kobiety, które samotnie wychowują dzieci i nie mają się gdzie podziać, mogły wrócić do normalności i usamodzielnić się w niemal domowych warunkach. Do tego pod okiem specjalistów. Po to Fundacja „Zdążyć z miłością” utworzyła ponad rok temu pierwsze mieszkanie chronione, a teraz pracuje nad kolejnym projektem. Do tego, by zebrać niezbędne fundusze, wspólnie z Filharmonią Koszalińską, organizuje koncert z udziałem Haliny Młynkovej.

- Fundacja otrzymała od miasta drugi lokal na mieszkanie chronione - mówi Małgorzata Kaweńska - Ślęzak, prezes Fundacji. - Przed nami podpisanie umowy. Prezydent Koszalina po raz kolejny nam zaufał, a my obiecujemy, że nie zawiedziemy tego zaufania i przeprowadzimy remont. Lokalizacja lokalu jest bardzo dobra, bo na II piętrze w tej samej kamienicy, w której powstało pierwsze mieszkanie chronione. Zgłaszają się do nas firmy, które chcą nas wesprzeć. m. in. po raz kolejny zareagowała firma Espersen, która na początek remontu przekazała nam 25 tys. złotych. Liczymy na wsparcie kolejnych firm i gest mieszkańców miasta, którzy chcą pomóc samotnym mamom i ich pociechom.

Na rzecz wsparcia akcji jest też organizowany w Filharmonii Koszalińskiej 12 grudnia koncert Haliny Młynkovej. - Od poniedziałku będzie można kupić w kasie filharmonii oraz w naszej siedzibie cegiełki - bilety na tę imprezę - mówi Justyna Śmidecka z Fundacji. - Ceny od 60 do 80 złotych. Zamówienia na większą liczbę cegiełek przyjmujemy też telefonicznie pod numerem 605 268 151. Ponadto na czas koncertu Caritas przygotuje symboliczną pustą choinkę, będzie na niej kilka bombek - marzeń dzieci, które będzie można spełnić. Ten dzień będzie jednocześnie zwieńczeniem akcji Caritasu, która jest organizowana po raz kolejny.

- Panie działają z ogromną determinacją. Pani prezes drugi raz poprosiła nas o pomoc i oczywiście nie odmówiliśmy - komentuje Robert Wasilewski, dyrektor filharmonii.

W działającym od ponad roku mieszkaniu chronionym przy ul. Jana z Kolna żyją obecnie cztery mamy i siedmioro dzieci. - Te kilka miesięcy pokazało, że założone cele zostały zrealizowane - mówi z kolei Anna Jedlińska, żona prezydenta Koszalina, która przyjęła społeczny patronat nad mieszkaniami chronionymi dla samotnych matek. - I mam nadzieję, że zbliżający się koncert przyciągnie grupę fanów, a wpływy ze sprzedaży biletów zasilą konto Fundacji i pozwolą na remont tego kolejnego mieszkania, które jest tak potrzebne.

Ile pieniędzy trzeba na remont? Jeszcze dokładnie nie wiadomo. To 106 m kw., gdzie zostaną przygotowane trzy samodzielne pokoje. W poprzednim mieszkaniu remont kosztował ok. 160 tys. złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!