Kolejne ważne punkty Leśnika. Pogoń padła łupem manowian

kmb
W meczu dwóch drużyn walczących o pozostanie w lidze, Leśnik w pewnym stylu wygrał z Pogonią.

Wynik otworzył już w 4. minucie, po podaniu Mateusza Myślińskiego, Bartosz Ziółkowski, w pewnym stylu wykorzystując sytuację sam na sam. Drugi gol to akcja Piotra Sulimy i niefortunne skierowanie piłki do własnej bramki przez Kamila Mazura. Trzeciego gola, jeszcze w pierwszej połowie, dołożył Sulima, po tym, jak Ziółkowski zaliczył udany przechwyt i dograł na 6. metr do kolegi z drużyny. Po zmianie stron padł tylko jeden gol. Jego autorem na 10 minut przed końcem był Tomasz Tkacz, który po odegraniu Sulimy na 10. metr, popisał się pewnym, plasowanym strzałem.

Jeśli chodzi o nieliczne sytuacje bramkowe przyjezdnych, to w pierwszej połowie groźnie z dystansu uderzali Mateusz Hamer, a także Robert Woszczyński. W drugiej połowie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Bruno Szczygieł, którzy przestrzelił obok słupka. W 68. minucie za dyskusje z arbitrem z boiska wyleciał Igor Walczak (domagał się rzutu karnego), co całkowicie odebrało Pogoni nadzieję na uratowanie tego meczu.

- Punktujemy ostatnio z drużynami, z którymi bezpośrednio walczymy o utrzymanie, to cieszy - przyznał Tomasz Chrupałła, trener Leśnika. - Mecz pod naszą kontrolą. Zwłaszcza pierwsza połowa mogła się podobać. W drugiej było już zbyt nonszalancko po naszej stronie, ale najważniejsze, że wygraliśmy - dodał.
- Cóż, nie wyszło, przegraliśmy na własne życzenie - mówił z kolei Zbigniew Halec, kierownik Pogoni. - Brak grającego trenera Grześka Wawreńczuka dał o sobie znać. Do tego czerwona kartka dla Igora Walczaka zrobiła swoje. Nie wszystko jeszcze stracone, gramy dalej - podsumował.

Leśnik Manowo - Pogoń Połczyn Zdrój 4:0 (3:0)
1:0 Ziółkowski (4.), 2:0 Mazur (20. samobójcza), 3:0 Sulima (36.), 4:0 Tkacz (82.).
Leśnik: Witkowski - Czaja (8. Kowalewski), Jakubowski, Więckowski, Karpiński, Maciukajć (80. Rutecki), Rakowski, Myśliński, Bać, Ziółkowski (82. Jarosik), Sulima.
Pogoń: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Szczesny, Mazur, Suchecki, R. Woszczyński, Kowalczyk, Johannssen (56. Pawlikowski), Hamer, Walczak.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani