Kolejne zwycięstwo Kotwicy 50 Kołobrzeg

Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli w niedzielę kołobrzescy koszykarze w II lidze.

- Pierwsza kwarta była wyrównana. Później przyspieszenie gry i mocniejsza obrona przez 5-6 minut pozwoliły uzyskać znaczną przewagę. Podobnie wyglądał początek drugiej połowy. Dzięki wysokiemu prowadzeniu mogli pograć młodzi zawodnicy. Ze strony przeciwnika nie było żadnego zagrożenia - powiedział trener Paweł Blechacz.

Gospodarze trafiali za 2 pkt z 70-procentową skutecznością. Gorzej wyglądało to z rzutem z dystansu (6/25). Kołobrzeżanie zanotowali aż 54 zbiórki i 28 asyst. O triple-double otarł się rozgrywający Dawid Mieczkowski (12 pkt, po 9 asyst i zbiórek), który trafił 5 z 8 rzutów z gry.

Kotwica 50 Kołobrzeg - Itago Gdynia 93:54 (23:17, 25:12, 23:13, 22:12)

Kotwica: Arabas 27 (3x3, 4 zb., 5 as.), Mieczkowski 12 (9 zb., 9 as.), Djurić 11 (1x3, 5 zb.), Pawłowski 11 (1x3), Wichniarz 10 (7 zb., 6 as.) - Kowalczuk 10 (12 zb., 4 as., 2 bl.), Dobriański 8 (1x3, 4 zb.), Szewczyk 4 (5 zb.), Blaszkiewicz 0, Małetko 0, Rduch 0, Urban 0.