Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny uniwersytet 50 plus w Koszalinie [wideo]

Marzena Sutryk
archiwum
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie wychodzi z ofertą do osób po 50. roku życia. Wczoraj uczelnia ogłosiła nabór na Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Nabór potrwa do końca października, a zajęcia mają ruszyć 3 listopada.

- Nie zamierzamy być konkurencją dla oferty Politechniki Koszalińskiej, która także prowadzi Uniwersytet Trzeciego Wieku - mówi Jan Kuriata, rektor PWSZ. - Wiemy, że dla wielu chętnych, którzy chcieli skorzystać z oferty na Politechnice, zabrakło tam miejsc. A skoro jest zapotrzebowanie, to przygotowaliśmy swoją ofertę. Otwieramy podwoje dla młodych duchem, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, ale też poprawić sprawność fizyczną.

Dla kogo jest Uniwersytet Trzeciego Wieku 50 + w PWSZ? - Powstał z myślą o aktywizacji intelektualnej, społecznej i fizycznej ludzi w "złotym wieku" pochodzących z Koszalina i okolic - mówi Monika Pawłowska, pełnomocnik ds. UTW. - Studentem może zostać emeryt, rencista lub osoba z grupy wiekowej 50 plus. Bez względu na poziom wykształcenia. Każdy słuchacz może studiować dowolną liczbę semestrów. Osoba wstępująca w poczet studentów UTW otrzymuje indeks i dyplom ukończenia UTW, które mają charakter symboliczny. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach, nie ma egzaminów, a udział ma charakter dobrowolny.

PWSZ przygotowała dwa programy - podstawowy, który obejmuje 27 wykładów specjalistów, m. in. z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, ekonomicznych. W programie jest np. wykład specjalisty z laryngologii, który będzie uczył, jak pracować własnym głosem, ale też m. in. zajęcia praktyczne z nordic walking.
Drugi program, dodatkowy, to do wyboru: zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, warsztaty malarskie, warsztaty plastyczne, zajęcia ruchowe (z elementami tańca i samoobrony), nordic walking, klub dyskusyjny, kurs pierwszej pomocy i kurs obsługi komputera. - Rodzaj zajęć będzie ustalany na bieżąco z zainteresowanymi - dodaje Jan Kuriata. - W planach mamy też spotkania ze specjalistami, którzy prowadzą zajęcia na naszej uczelni, ze specjalistami z fizjoterapii i wychowania fizycznego.

Zajęcia na UTW są odpłatne. - Nie jesteśmy wyjątkiem, na Politechnice UTW też działa odpłatnie - mówi Jan Kuriata.

Tak więc opłata za semestr to 40 zł, wpisowe to 10 złotych. Do tego zajęcia dodatkowe to wydatek w wysokości 130 zł za semestr (30 godzin). - Zajęcia można łączyć. Jeżeli ktoś zdecyduje się na udział w kilku zajęciach dodatkowych, wówczas będą dla tych osób rabaty w opłatach - mówi Jan Kuriata.
Wykłady są przewidziane raz w tygodniu. Dokładne terminy zostaną ustalone z grupą studentów UTW.

Osoby zainteresowane podjęciem studiów proszone są o składanie kwestionariusza osobowego w sekretariacie ds. studentów w godz. 9-14, bądź drogą mailową na adres [email protected] do 31 października. Szczegóły na www.pwsz-koszalin.pl albo pod numerem tel. 94 342 67 66.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!