Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kołobrzeg pamięta

(ima)
Przed wszystkimi miejscami upamiętniającymi marcowe walki staną warty honorowe. Również przed tym, czyszczonym wczoraj pomnikiem poświęconym żołnierzom polskim poległym w bitwie o miasto.
Przed wszystkimi miejscami upamiętniającymi marcowe walki staną warty honorowe. Również przed tym, czyszczonym wczoraj pomnikiem poświęconym żołnierzom polskim poległym w bitwie o miasto. Przemek Gryń
Kończy się pucowanie 28 pomników i tablic upamiętniających wydarzenia, które rozegrały się w marcu 62 lata temu.

Już jutro początek uroczystych obchodów przypominających nam o krwawych walkach o miasto. Imprezy potrwają do niedzieli włącznie.

Cykl imprez i uroczystości rozpocznie w piątek o godz. 17 wernisaż w Muzeum Oręża Polskiego, zatytułowany "Dzieje wojenne Kołobrzegu 1107 - 1807". W sobotę centrum wydarzeń związanych ze wspominaniem bitwy o Kołobrzeg będzie się znajdować przed Pomnikiem Zaślubin. Tego samego dnia, spod Pomnika Sanitariuszki, wyruszy tradycyjny Bieg Zaślubin. Późnym popołudniem uroczystości przeniosą się na cmentarz wojenny. Tu o godz. 17 odprawiona zostanie msza polowa. Po niej apel poległych.

W niedzielę o godz. 10 w kołobrzeskiej bazylice rozpocznie się msza za dusze poległych w walkach o miasto. O godz. 11 na dziedzińcu ratusza nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej, upamiętniającej pierwszych mieszkańców powojennego Kołobrzegu. O godz. 17 w sali koncertowej ratusza historię wydarzeń sprzed 62 lat przypomni przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Obchody zawsze wzbogacają imprezy towarzyszące. Tak będzie i tym razem. Wśród nich m.in. niedzielny rajd PTTK "Szlakiem" walk I Armii Wojska Polskiego o Kołobrzeg".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!