Kołobrzeżanie bezbronni w Jarocinie. Przegrana Kotwicy Kołobrzeg z Jarotą Jarocin

Po meczu w ramach 31. kolejki Kotwica przedłużyła swoją niechlubną serię bez zwycięstwa już do sześciu spotkań, zsuwając się do środka tabeli.

Teraz w pewnym stylu komplet punktów zainkasowała Jarota. Ozdobą meczu było trafienie na 2:0 z połowy boiska Dominika Chromińskiego, który zauważył mocno wysuniętego golkipera Kotwicy.

A tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony uderzeniem z rzutu wolnego z około 25 metrów popisał się Piotr Skokowski. Goście zaś, prócz jednej sytuacji, praktycznie nie zagrozili bramce rywali.

Jarota Jarocin - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Kierzek (8.), 2:0 Chromiński (25.), 3:0 Skokowski (46.).
Kotwica: Brzozowski - Witt, Wypij, Przysowa, Czapłygin, Szymański (80. Michurski), Świechowski, Bukacki (80. Sz. Cybulski), Rydzak (72. Łyszyk), Włodarczyk (60. Szczepański), Majik.

Po dwóch wyjazdowych porażkach (0:1 z Elaną Toruń i KP Starogard Gdański) piłkarze Kotwicy przełamali się w 25. kolejce i przed własną publicznością pokonali ambitną ekipę Unii Solec Kujawski. W dodatku dobre wieści napłynęły z innych boisk. Punkty stracił prowadzący Świt Skolwin (porażka z KP Starogard) i Elana. Strata Kotwicy do lidera zmniejszyła się do 7 pkt i podopieczni trenera Karola Szwedy wciąż mogą mieć nadzieję na włączenie się do walki o awans. Wygrana z plasującą się w strefie spadkowej Unią nie przyszła łatwo, pomimo dość szybko zdobytej bramki przez Krzysztofa Wołkowicza. W 15. min w sytuacji sam na sam z bramkarzem, popisał się skutecznym lobem. Wcześniej w poprzeczkę trafił Ołeh Majik, który następnie asystował przy golu Wołkowicza. Mimo kilku bardzo dobrych sytuacji w I i II połowie, na drugiego gola na Śliwińskiego czekano aż do 86. min. Akcję lewą stroną rozegrali Łukasz Szymański z Mateuszem Czapłyginem. Ten ostatni popisał się kolejnym w tym spotkaniu mierzonym dośrodkowaniem, po którym celnie głową uderzył Łukasz Włodarczyk. - Żaden mecz w tej lidze nie jest spacerkiem. Goście postawili nam ciężkie warunki. Dobrze, że udało się w miarę szybko strzelić bramkę. Plan był taki, żeby jak najszybciej strzelić druga. Do przerwy się nie udało, ale konsekwentnie realizowaliśmy nasz plan do końca - podsumował strzelec gola K. Wołkowicz. Już we wtorek (godz. 11.00) Kotwica zagra w ramach 26. kolejki z Pogonią II w Szczecinie. Kotwica Kołobrzeg - Unia Solec Kujawski 2:0 (1:0) 1:0 Wołkowicz (15.), 2:0 Włodarczyk (86.).żk. Danilczyk. Kotwica: Michalak - Bukacki, Wypij, Witt, Czapłygin, Danilczyk, Świechowski, Wołkowicz (89. Cybulski), Kacprzycki (60. Włodarczyk), Szczepański (60. Łyszyk), Majik (81. Szymański). Zobacz także Karol Szweda (Kotwica Kołobrzeg) po meczu z Bałtykiem Gdynia

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Unia Solec Kujawski 2:0 [ZDJĘCIA]