Kompleksowa opieka nad systemem przeciwpożarowym

GutPR (D+H)
System przeciwpożarowy to zespół współpracujących ze sobą elementów.
System przeciwpożarowy to zespół współpracujących ze sobą elementów. Rys. D+H
Na system przeciwpożarowy składa się wiele elementów. Priorytetowym zadaniem jest ustrzec nas przed pożarem. Dlatego ważne jest, by system ten otoczony był odpowiednią opieką zapewniającą jego efektywne i skuteczne działanie. Umowa serwisowa z firmą D+H da Państwu pewność, że sprzęt, od którego zależy bezpieczeństwo ludzi i budynku, znajduje się w rękach ekspertów.

Zagrożenie życia i zdrowia ludzi oraz szkody powstałe w wyniku działania ognia oraz dymu w budynku sprawiają, że kwestia prawidłowego zabezpieczenia przeciwpożarowego powinna być priorytetowa dla wszystkich właścicieli obiektów. Poza kosztami zniszczonego towaru i wyposażenia, sprzątania oraz stratami wynikającymi ze wstrzymania pracy w budynku, właściciel musi liczyć się również ze stratami w wizerunku wynikającymi z niezapewnienia ludziom wystarczającego bezpieczeństwa. Dodatkowo osoby, które ucierpią w wyniku zaniedbania systemu bezpieczeństwa mogą domagać się na drodze sadowej od właściciela budynku odszkodowania lub nawet dożywotniej renty, co pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Dlatego tak ważne jest, aby zamontowany w budynku system przeciwpożarowy był wysokiej jakości oraz aby stale utrzymywać go w stanie pełnej sprawności. Jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy wszystkie jego elementy są poddawane regularnym kontrolom przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Firma D+H poza doborem odpowiednich zabezpieczeń pożarowych pod względem technicznym i ekonomicznym do potrzeb budynku, oferuje właścicielom tych budynków sprawowanie nadzoru nad prawidłowym funkcjonowaniem urządzeń.

Urządzenia służące do odprowadzania dymu i ciepła, choć nie zapobiegają bezpośrednio pożarom, pełnią bardzo ważną rolę w zapewnieniu ochrony życia i ograniczeniu szkód mienia w razie wystąpienia zagrożenia pożarowego. Dzięki odprowadzeniu zasłaniającego widoczność dymu i trujących gazów z zagrożonych pomieszczeń czy korytarzy pozwalają one na łatwiejsze i skuteczniejsze przeprowadzenie ewakuacji i akcji ratowniczych oraz znacznie zmniejszają ryzyko zatrucia toksycznymi oparami.

Dlatego nie można przecenić ich wkładu w bezpieczeństwo budynku oraz znajdujących się w nim osób. W ofercie firmy D+H znaleźć można zarówno systemy oddymiania i wentylacji pomieszczeń, szybów wind czy klatek schodowych, jak i olbrzymią ilość modułów dodatkowych wspomagających oraz oparte na mikroprocesorach centralki sterujące. "Na łańcuch ochrony przeciwpożarowej składa się wiele indywidualnych elementów, od których sprawności oraz wzajemnej kompatybilności zależy bezpieczeństwo osób przebywających w chronionym budynku oraz mienia. Niezadziałanie choćby jednego elementu może mieć daleko idące konsekwencje. Dlatego istotne jest, aby wszystkie ogniwa tego łańcucha współpracowały ze sobą w sposób niezawodny, bez zaczepiania się lub zrywania", mówi Marcin Espenschied, dyrektor serwisu w firmie D+H.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, wszelkiego rodzaju przeglądy techniczne oraz czynności konserwacyjne, którymi objęte są urządzenia przeciwpożarowe muszą być wykonywane częstotliwością określoną w dokumentacji technicznej producenta, jednak nie rzadziej niż raz w roku, a obowiązek ten ustawowo spada na właścicieli lub zarządców budynków. W razie jego niedopełnienia to właściciel lub zarządca danego obiektu ponosi wszelkie koszty wynikające z ewentualnych roszczeń osób poszkodowanych. "Z doświadczenia wiemy, że sprawowanie profesjonalnego nadzoru nad sprawnością urządzeń składających się na system przeciwpożarowy budynku wymaga specjalistycznej wiedzy oraz ciągłego podnoszenia kwalifikacji w tym obszarze.

Przy braku odpowiednio przeszkolonego personelu realizacja tego zadania staje się niemożliwa. Dlatego też, wychodząc naprzeciw potrzebom wynikającym z utrzymania bezpieczeństwa budynku, jego mieszkańców oraz mienia firma D+H zapewnia szeroki zakres gwarancyjnych i pogwarancyjnych usług serwisowych dla każdego systemu, który został zainstalowany i jest konserwowany przez firmę D+H lub autoryzowanych partnerów serwisowych D+H", mówi Marcin Espenschied.

Umowa serwisowa z D+H, czyli kompleksowe zabezpieczenie przeciwpożarowe
Firma D+H oferuje kompleksowość usług w zakresie zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektów. Poza projektem indywidualnie dostosowanym do potrzeb budynku, wyspecjalizowane ekipy montażowe gwarantują profesjonalną instalację systemów zgodną z projektem, dokumentacją techniczną i aktualnymi przepisami, a dodatkowo zapewniają odpowiednie przeszkolenie ich przyszłych użytkowników.

Zarządcy budynków, w oparciu o umowę na cykliczną konserwację systemów, mają możliwość wezwania ekipy serwisowej firmy D+H w razie nieprzewidzianej awarii systemu, jak również posiadają stały dostęp do składów oryginalnych części zamiennych. W ramach tej umowy firma D+H przejmuje na siebie również odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie systemu, co jest ważnym atutem w przypadku egzekwowania odszkodowania od ubezpieczyciela. "Brak regularnej i fachowej kontroli urządzeń przeciwpożarowych nieuchronnie prowadzi do wystąpienia usterek w działaniu systemu, których usunięcie może okazać się czasochłonne oraz bardzo kosztowne. Długoterminowa umowa serwisowa z firmą D+H pozwoli uniknąć nieprzyjemności z tym związanych i utrzymać koszty bieżące z tytułu konserwacji systemów ochrony przeciwpożarowej w rozsądnych granicach. Dodatkowo, przy równoczesnym montażu i podpisanej umowie serwisowej, okres gwarancji na urządzenia firmy D+H zostaje wydłużony do trzech lat" mówi Marcin Espenschied.

Kompetencje firmy D+H potwierdzają m.in. certyfikaty jakości usług przeciwpożarowych Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w zakresie wentylacji pożarowej, systemów sygnalizacji pożarowej i sterowania urządzeniami. Wiedza i doświadczenie, jakie posiadają specjalistycznie przeszkolone ekipy pracowników firmy D+H, dają pewność, że w warunkach pożarowych serwisowane przez nie systemy zadziałają zgodnie ze swoją funkcją i przeznaczeniem. Dodatkowo, całodobowy Hot Line zapewnia możliwość szybkiej reakcji firmy w przypadku alarmu, bez względu na porę dnia. Dzięki ponad czterdziestoletniemu doświadczeniu w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej firma D+H nie jest jedynie producentem systemów. Konserwacja i nadzór nad ponad 100 000 obiektami i instalacjami na całym świecie czynią firmę doświadczonym i godnym zaufania partnerem w obszarze zapewniania kompleksowej opieki nad systemem przeciwpożarowym w budynkach

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie