Konkurs graficzny w Koszalinie. Pocztówka z miasta...

  Konkurs graficzny w Koszalinie. Pocztówka z miasta technologii [wideo, zdjęcia]

  Inga Domurat

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Julia Job z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie wygrała konkurs tą pracą.

  Julia Job z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie wygrała konkurs tą pracą.

  W piątek w Zespole Szkół nr 9 w Koszalinie (dawny elektronik) 14 finalistów wzięło udział w X Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej. Zwyciężyła Julia Job, uczennica Gimnazjum nr 9 w Koszalinie.
  Julia Job z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie wygrała konkurs tą pracą.

  Julia Job z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie wygrała konkurs tą pracą.  Konkurs tradycyjnie kierowany był do uczniów gimnazjów z Koszalina i okolicznych miejscowości. Zainteresowani za pośrednictwem swojego nauczyciela informatyki musieli do 7 marca przesłać prace konkursowe na temat: "Koszalin miastem historii".
  Do organizatora dotarło ich 72. To z nich wybranych zostało 14 do finałowego etapu, który przeprowadzony został w piątek w pracowni informatycznej ZS nr 9. To tu finaliści mieli 120 minut na wykonanie pocztówki elektronicznej, której tematem był Koszalin jako miasto nowych technologii, wykorzystując w zadaniu dostarczone przez organizatora materiały wymagające obróbki graficznej. Jury przyznawało punkty. Im pocztówka uzyskała ich mniej, tym lepiej dla jej wykonawcy.
  - Każda z tych prac ma swoją historię, widać, że praca z komputerem dla tych młodych ludzi jest rzeczą atrakcyjną - mówił Waldemar Rydzewski, nauczyciel przedmiotów informatycznych w koszalińskim ZS nr 9, oceniając elektroniczne pocztówki. - Potrafią obsługiwać kilka programów graficznych. Dają sobie z nimi radę. Czy to będzie ich zawodem - to się okaże. Jeśli nawet nie, to na pewno pożytecznym hobby. Dziś przekaz obrazkowy jest tym pierwszym. Konkursowe prace są na zróżnicowanym poziomie. Część oceniam bardzo wysoko, część prezentuje przeciętność. Ale może dobrze, że tak się dzieje, ze względu na to, że jako jury mielibyśmy wielki problem z wytypowaniem zwycięzcy.
  Zdecydowaną faworytką okazała się być Julia Job, uczennica kl.I Gimnazjum nr 9. - Gdy byłam w piątej klasie podstawówki, na pewnej stronie internetowej zobaczyłam, że ludzie na swoich profilach pokazują swoje grafiki, zainteresowania, piszą o sobie. Chciałam być taka jak oni. Pokazać w grafice, jaka jestem - mówiła nam Julia Job tuż po otrzymaniu certyfikatu uczestnictwa i nagród. - Zaczęłam od starszych programów graficznych, tych najprostszych i stopniowo podwyższałam sobie poprzeczkę. Pomógł mi nieco mój tato. A potem wszystkiego uczyłam się sama. Korzystałam z internetu, kupowałam prasę branżową. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Ale raczej, jak się na coś zdecyduję, będzie to związane z grafiką komputerową. Za rok też wezmę udział w tym konkursie.
  Julia Job, podobnie jak zdobywcy czterech kolejnych miejsc: Martyna Tomaszek (Gimnazjum nr 9), Mikołaj Grobelny (Gimnazjum nr 6), Patryk Broca (Gimnazjum nr 2) i Aleksandra Golik (Gimnazjum nr 6), dzięki udziałowi w konkursie otrzymali 25 punktów, które będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Pozostali uzyskali ich po 15. Wszyscy uczestnicy dostali też cenne nagrody, głównie sprzęt elektroniczny, ufundowane przez sponsorów.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

   Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!