Kontrolowane zwycięstwo Młynów Stoisław z Koroną [WIDEO, ZDJĘCIA]

W meczu 9. serii PGNiG Superligi Kobiet, Młyny Stoisław Koszalin pewnie pokonały u siebie beniaminka PGNiG Superligi, Suzuki Koronę Handball Kielce 27:19 (13:9).

W 1. rundzie trwających rozgrywek, koszaliński zespół wygrał w Kielcach dopiero po rzutach karnych (za 2 punkty), tracąc w drugiej połowie sześciobramkową przewagę. W rewanżu w Koszalinie zawodniczki Młynów nie popełniły podobnego błędu. Wygrały pewnie, trzymając rywalki przez większą część spotkania na dystans kilku goli.

Koszaliński zespół miał pewne problemy tylko na początku meczu. Kilka podań wprost w ręce rywalek, nakręciło kontry zespołu z Kielc, który po 10. minutach prowadził 4:2. Problemy defensywie Młynów sprawiła przede wszystkim liderka przyjezdnych, Magdalena Więckowska, która trafiła do tego momentu 3 razy, a w całym meczu zdobyła aż 10 bramek.

Na odrobienie strat Młyny potrzebowały 2. minut. Seria trzech bramek dała prowadzenie 5:4. Rywalki doprowadziły jeszcze do remisu 5:5, ale to było wszystko z ich strony w tym spotkaniu. Dwa skuteczne akcje wybranej MVP meczu Anny Mączki, rozpoczęły 5-bramkową serię gospodyń (24. - 10:5). Do szatni koszalinianki zabrały 4-bramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron zawodniczki Młynów w pełni kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Rywalki tylko na początku zbliżyły się na 3 gole (39. - 16:13), ale odpowiedzią naszego zespołu było trzy trafienia z rzędu (44. - 19:13). Później utrzymywała się różnica na poziomie 4-6 goli. W ostatnich 4. minutach nasz zespół przypieczętował zasłużone zwycięstwo serią 4:0, na największą w meczu różnicę 8 bramek. Ozdobą końcówki meczu było niewątpliwie efektowne trafienie Gabrieli Urbaniak, która wróciła do gry po urazie odniesionym w meczu ze Startem Elbląg.

Wygrana z Koroną była czwartą w rozgrywkach i drugą z rzędu Młynów, co w tym sezonie koszaliniankom wcześniej się nie zdarzyło. Nasz zespół umocnił się dzięki temu na 6. miejscu w tabeli, a przewaga nad zajmującą spadkowe miejsce Koroną powiększyła się do 10 punktów.

Już w środę (10 bm.) do Koszalina przyjedzie wielokrotny mistrz Polski, MKS FunFloor Perła Lublin. Początek spotkania o godz. 17.30.

Młyny Stoisław Koszalin - Suzuki Korona Handball Kielce 27:19 (13:9)
Młyny: Filończuk, Iwanicja – Urbaniak 3, Mazurek 3, Mączka 7, Lipok 1, Zaleśny 4, Haric 2, Żukowska, Rycharska 3, Nowicka, Borysławska 3, Somionka 1.
Korona: Chodakowska – Grabarczyk 1, Pękala 3, Zimnicka, Więckowska 10, Jasińska 1, Kowalczyk 1, Gruszczyńska 1, Chojnacka, Rosińska 2, Kędzior.