Konwencja wyborcza pod Koszalinem. PiS idzie po władzę

  Konwencja wyborcza pod Koszalinem. PiS idzie po władzę

  Marzena Sutryk

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Konferencja PiS w motelu Trawa pod Koszalinem.

  Konferencja PiS w motelu Trawa pod Koszalinem. ©Fot. Marzena Sutryk

  Działacze PiS z regionu zjechali w niedzielę do Trawa Motel pod Koszalinem na konwencję wyborczą. - Czas na Prawo i Sprawiedliwość w naszej małej ojczyźnie, kraju i Europie - grzmiał poseł Czesław Hoc.
  Konferencja PiS w motelu Trawa pod Koszalinem.

  Konferencja PiS w motelu Trawa pod Koszalinem. ©Fot. Marzena Sutryk

  Salę wypełnili członkowie i sympatycy PiS z regionu. Wśród nich m. in. Jan Łączny, były poseł Samoobrony.

  Na spotkanie miał przyjechać prezes Jarosław Kaczyński, ale nic z tego nie wyszło. - Musiał wracać do Warszawy - tłumaczył Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego partii i prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego. - W województwie zachodniopomorskim zarejestrowaliśmy tysiąc kandydatów do samorządu. Jesteśmy tu mocną drużyną, z roku na rok nasza drużyna krzepnie.
  Lider PiS sięgnął też po słynne hasło wyborcze, jak utworzenie województwa środkowopomorskiego. - Faktem jest, że ten punkt mamy wpisany w nasz program. I jak zdobędziemy władzę, to powołamy środkowopomorskie. My dotrzymujemy słowa - przekonywał Joachim Brudziński.

  - Jesteśmy perfekcyjnie przygotowani do wyborów - mówił z kolei poseł Hoc i kolejno wywoływał do prezentacji kandydatów do koszalińskiego samorządu. Najpierw kilka minut zajął były senator Paweł Michalak, który startuje na prezydenta Koszalina. Potem kolejni - kandydaci na burmistrzów Szczecinka (Andrzej Modrzejewski), Połczyna (Marek Kowalski), Świdwina (Bogusław Cecki), Karlina (Ryszard Wapniarski), Bobolic (Stanisław Jóźwiak) i na wójta podkoszalińskiego Będzina (ciekawostka - tam na wójta startuje policjant koszalińskiej drogówki Roman Osman).

  Następnie prezentowali się kandydaci na koszalińskich radnych miejskich. Na osobnej konferencji zostaną przedstawieni kandydaci na radnych powiatu koszalińskiego; teraz padły ich nazwiska - Halina Sztreja, Stanisław Sobczyński, Zbigniew Stefański, Krzysztof Nieckarz, Jacek Muryn.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo