Korea Południowa - Grecja 2:0. Bezradni Grecy

Paweł Sikorski
fifa.com
Korea Południowa okazała się lepsza od Grecji i to azjatycka drużyna zainkasowała trzy punkty w pierwszym sobotnim meczu na Mundialu.

Początek spotkania nie wskazywał na łatwe zwycięstwo Tygrysów z Azji. Już w 3. minucie bardzo groźną sytuację stworzyli zawodnicy z Hellady i tylko odrobinę szczęścia zabrakło Torosidisowi aby wyprowadzić podopiecznych Otto Rehhagela na prowadzenie. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To stare piłkarskie porzekadło sprawdziło się i w tym przypadku. W 7. minucie po dośrodkowaniu Ki Sung-Yonga piłkę do bramki wpakował z najbliższej odległości Jung-soo.

Mimo licznych prób piłkarzy z kraju Zeusa, drugą bramkę ponownie zdobyli Koreańczycy. Po błędzie obrońców Park Ji-sung przejął piłkę i w sytuacji sam na sam doświadczony zawodnik Man Utd nie mógł się pomylić. Prowadzenie 2:0 uspokoiło nieco grę, a Koreańczycy z minuty na minutę grali co raz lepiej. Do końca spotkania nie uraczyli nas jednak kolejnym golem.

Korea Płd. - Grecja 2:0

Lee Jung-soo 7, Park Ji-sung 52

Korea Płd.: 18. Jung Sung-ryong - 22. Cha Du-ri, 12. Lee Young-pyo, 4. Cho Yong-hyung, 14. Lee Jung-soo - 8. Kim Jung-woo, 16. Ki Sung-yong (74 5. Namil), 7. Park Ji-sung, 17. Lee Chung-yong (90+1 13. Kim Yea-sung) - 10-Park Chu-young (87 11 Lee Seung-yeol), 19. Yeom Ki-hu

Grecja:
12. Tzorvas - 11. Vyntra, 2. Seitaridis, 15. Torosidis - 6. Tziolis, 8. Papadopoulos, 10. Karagounis (46 3. Patsatzoglou), 21. Katsouranis - 7. Samaras (59 14. Salpingidis), 9. Charisteas (61 20. Kapetanos), 17. Gekas

Sędzia: Michael Hester (Nowa Zelandia) | Stadion: Nelson Mandela Bay Stadium (Port Elizabeth)