MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus: Do kiedy koronawirus w Polsce? Najnowsze przewidywania. Kiedy szczyt epidemii

Michał Borkowski
Michał Borkowski
Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec koronawirusa?
Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec koronawirusa? pixabay
Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce? Takie pytanie zadaje wielu internautów. Postanowiliśmy sprawdzić co na temat epidemia koronawirusa mówią naukowe analizy. Sprawdź kiedy zakończy się epidemia koronawirusa według analizy komputerowej.

Do kiedy epidemia koronawirusa w Polsce. Kiedy nastąpi szczyt zachorowań?

Pandemia w Chinach się kurczy, ale w USA i Europie nadal zbiera żniwo. Polska szczyt zakażeń ma dopiero przed sobą. Eksperci zapowiadają go na kwiecień-maj. A kiedy koniec koronawirusa? Sprawdź wyniki amerykańskich i polskich badań na temat epidemii.

Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle opublikowali nowe prognozy dotyczące poskromienia SARS-CoV-2. Według nich tylko w USA z powodu COVID-19 może umrzeć nawet 160.000 ludzi. Amerykańscy eksperci szacują, że szczyt pandemii przypadnie na połowę kwietnia. Następnie potrwa ona do czerwca 2020 r., ale zgony będą następować jeszcze w lipcu. Jednak badacze ostrzegają, że jeżeli państwo i społeczeństwo za szybko odpuszczą sobie zasady bezpieczeństwa, nadejdzie druga fala pandemii.

Koronawirus: do kiedy epidemia w Polsce

Do szukających odpowiedzi na to pytanie dołączyła platforma modelowania i prognozowania ExMetrix. Wykorzystując nowej generacji oprogramowanie do statystycznej analizy danych i technologię z zakresu sztucznej inteligencji spółka prześledziła przebieg epidemii koronawirusa i na tej podstawie przewiduje dość bliskie wygaśnięcie pandemii.

ExMetrix wziął pod lupę ekspansję koronawirusa wcześniejszą niż w Polsce – m.in. w Chinach, Korei Południowej, w niektórych krajach Europy, ale także w Stanach Zjednoczonych. W efekcie powstała symulacja przebiegu epidemii w Polsce.

Koronawirus: Jak zrobić maseczkę w domu? [PORADNIK KROK PO KROKU] Maseczka na koronawirusa

Koronawirus: co nastąpi do 25 kwietnia?

Liczba zakażonych w Polsce wyniesie ok. 9.000 i będzie to apogeum przyrostu zakażeń. Niestety epidemia w Polsce potrwa trochę dłużej niż w Chinach.

Najszybszy przyrost zakażonych koronawirusem może sięgnąć 500 na dobę. Po 8 kwietnia liczba zachorowań powinna rosnąć wolniej, ale wciąż będzie rosła; przyhamowanie ma być widoczne około 15 kwietnia.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Budując model firma uwzględniła:

 • kondycję zdrowotną społeczeństwa, m.in. czynniki ryzyka jak choroby onkologiczne, kardiologiczne, cukrzyca i otyłość,
 • strukturę demograficzną, zwłaszcza odsetek osób w podeszłym wieku,
 • stan opieki zdrowotnej w danym kraju,
 • poziom restrykcji stosowanych przez władze,
 • przestrzeganie ograniczeń przez obywateli,
 • czynniki meteorologiczne.

ExMetrix zaznacza, że jego prognoza rozwoju COVID-19 na razie sprawdza się w 94,3 proc. Np. na 7 kwietnia model przewidywał 4.979 zakażonych, a było 4.848.

Dalsze prognozy – liczba zakażeń koronawirusem w Polsce

 • 8 kwietnia – 5.422
 • 9 kwietnia – 5.854
 • 10 kwietnia – 6.268
 • 11 kwietnia – 6.658
 • 12 kwietnia – 7.020

Najważniejsze jest ograniczenie bezpośredniej komunikacji ludzi. Modele ExMetrix zakładają, że w czasie świąt wielkanocnych czynnik ten zbytnio się nie zmieni. Firma założyła również, że statystyki, na których bazuje, nie są zatajane ani zniekształcane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo