MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus: Ochronne maseczki trafiają do mieszkańców gminy Karlino. Szukajcie ich w skrzynkach

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Dystrybucja masek planowana jest do końca tygodnia. Zaangażowali się w nią strażnicy miejscy i pełnoletni harcerze.
Dystrybucja masek planowana jest do końca tygodnia. Zaangażowali się w nią strażnicy miejscy i pełnoletni harcerze. Fot. SM Karlino
To inicjatywa samorządu. Wykonanie masek i broszur informacyjnych zlecono lokalnym firmom. Projekt wsparł Bank Spółdzielczy z Białogardu.

Do każdego domu w gminie Karlino dostarczone zostaną pakiety ochronne. - W pakiecie, oprócz maski, która jest wielokrotnego użytku, czyli można ją wyprać i używać ponownie, zamieściliśmy ulotkę informacyjną. Można się z niej dowiedzieć, w jaki sposób należy korzystać z maski – informuje Waldemar Miśko, burmistrz Karlina. - Dołączyliśmy również informację o wprowadzonych ostatnio ograniczeniach.

Pakiety będą dostarczane sukcesywnie do skrzynek pocztowych w liczbie odpowiadającej liczbie osób zamieszkujących pod danym adresem według deklaracji dotyczącej wywozu odpadów. Jeżeli maseczki będą za duże na dzieci, można zamówić mniejsze – Zarządzanie Kryzysowe - 668 005 790. Inicjatywę wsparł Bank Spółdzielczy w Białogardzie, należący do Spółdzielczej Grupy Bankowej, który dofinansował zakup maseczek kwotą 10 tys. zł. - Bardzo dziękujemy! Całe przedsięwzięcie kosztowało ponad 60 tys. złotych – poinformował burmistrz Waldemar Miśko. Co ważne, pakiety tworzą lokalne karlińskie firmy. Maseczki szyte są w Spółdzielni Socjalnej "Dobra Marka", a ulotki wykonuje firma Probranding.

Burmistrz jednocześnie przypomina o przestrzeganiu zasad społecznej kwarantanny. - W gminie Karlino nie było dotąd przypadku zachorowań. Wszystko zależy od naszej samodyscypliny, o co bardzo mocno do państwa apeluję – zaakcentował Waldemar Miśko.

Wiele osób w akcję szycia maseczek angażuje się w ramach wolontariatu. Koło Gospodyń Wiejskich „Gościnianki” przekazało 40 maseczek pracownikom Poczty Polskiej powiatu białogardzkiego. Sołtys Emilia Wołoszyn dla mieszkańców Kowańcza maseczki szyje sama.

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Dane dzień po dniu: l...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo