MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Koszalinie i regionie. Miasto kupi 100 tys. maseczek dla mieszkańców. Drony będą patrolować osiedla

Katarzyna Chybowska
Katarzyna Chybowska
Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, w trakcie swojego dzisiejszego (25 marca) wystąpienia online, zapowiedział, że miasto kupi 100 tys. maseczek dla mieszkańców
Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, w trakcie swojego dzisiejszego (25 marca) wystąpienia online, zapowiedział, że miasto kupi 100 tys. maseczek dla mieszkańców archiwum
Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, w trakcie swojego dzisiejszego (25 marca) wystąpienia online, zapowiedział, że miasto kupi 100 tys. maseczek dla mieszkańców. To nie jedyna ważna informacja.

Jak podkreślił w czasie swojego wystąpienia prezydent Koszalina, sytuacja w mieście zmieniła się dość mocno. Obecnie mamy już 6 potwierdzonych przypadków koronawirusa oraz ponad 200 osób przebywających na kwarantannie.

– Od dziś wprowadzone zostaje ograniczenie zgromadzeń oraz ograniczenie wyjścia z domu — przypomina włodarz.

– Wyjście z domu, to wyjście po zakupy spożywcze, do apteki, lekarza czy wyprowadzenie psa. Zamknęliśmy wszystkie place zabaw, o czym po raz kolejny przypominam.

Nowe zmiany dotyczą też poruszania się komunikacją miejską. W jednym autobusie może na raz przebywać tylko 15 osób.

Zmiany w funkcjonowaniu MZK w Koszalinie. Ograniczona liczba pasażerów w autobusach

– Bardzo proszę o powstrzymanie się podróżowaniem komunikacją miejską, przepuszczajmy też w kolejce tych, którzy muszą być na określoną godzinę w pracy. Jeśli my możemy, poczekajmy — podkreśla Piotr Jedliński.

Prezydent poinformował także, że dzięki Samorządowi Wojewódzkiemu, do koszalińskich szpitali trafi nowy sprzęt.

Miliony złotych dla szpitali w Koszalinie i regionie na walkę z koronawirusem

– Będą to między innymi dwa laboratoria do badania próbek pod kątem koronawirusa, mamy nadzieje, że znajdą się one u nas jak najszybciej, choć wiadomo, że brakuje ich na całym świecie – dodaje Jedliński.

– Podjęliśmy też decyzję o zakupie 100 tysięcy maseczek, które trafią do mieszkańców, w pierwszej kolejności do osób starszych, których bardzo proszę o pozostanie w domach.

Prezydent poinformował też, że od dziś ruszają patrole dronowe nad koszalińskim osiedlami, które będzie prowadzić straż miejska.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński