Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce. Co z tegorocznym sezonem narciarskim? Jest rekomendacja GIS

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
24.01.2018 warszawa gorka szczesliwicka stoleczne centrum sportu szczesliwice stok narciarski narciarze narcia wyciag krzeselkowy sport zima znieg snowboard snowboardzista sporty zimowe aktywna warszawa nzfot. szymon starnawski / polska press
24.01.2018 warszawa gorka szczesliwicka stoleczne centrum sportu szczesliwice stok narciarski narciarze narcia wyciag krzeselkowy sport zima znieg snowboard snowboardzista sporty zimowe aktywna warszawa nzfot. szymon starnawski / polska press Szymon Starnawski /Polska Press
Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk przedstawiła rekomendację dla branży narciarskiej. Ośrodki narciarskie powinny pozostać otwarte "przy zachowaniu reżimów sanitarnych, które będą aktualizowane w najbliższych tygodniach".

W zeszłym tygodniu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii doszło do spotkania przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz przedstawicieli branży narciarskiej. Pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk miała zapowiedzieć, że nie będzie rekomendacji zamknięcia branży narciarskiej.

Podobnego zdania miała być zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk, która przyznała, że ośrodki narciarskie powinny zostać otwarte "przy zachowaniu reżimów sanitarnych, które będą aktualizowane w najbliższych tygodniach".

Z kolei Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne zobligowały się do przedstawienia aktualizacji regulacji dotyczących reżimów sanitarnych nie później niż do 18 listopada. Jednocześnie jak czytamy na stronie PSNiT, Stowarzyszenie na zakończenie spotkania przedstawił swoje stanowisko dotyczące działalności ośrodków narciarskich w Polsce tej zimy:

  • Ośrodki narciarskie w Polsce powinny działać nadchodzącej zimy bez ograniczeń i limitów osobowych.
  • Ferie zimowy powinny odbyć się w zwyczajowym trybie, zgodnie ze schematem ogłoszonym 13-05-2021 przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
  • Nasze postulaty dotyczą funkcjonowania ośrodków narciarskich tj. stoków oraz kolei i wyciągów narciarskich. Nie dotyczą hoteli i restauracji. Rozumiemy, że te zagadnienia będą poruszane odpowiednio przez te branże.

Na koniec wskazano, że szczegóły będą uzgadniane ze stroną rządzącą jeszcze w tym miesiącu "ze względu na specyfikę branży i naglącą potrzebę wprowadzenia aktualizacji przepisów".

Trzecia najdroższa oferta to doskonała propozycja dla mieszkańców stolicy, którzy poszukują miejsca na weekendowy odpoczynek. Pałac znajduje się w miejscowości Rudno, położonej na południowy wschód od Warszawy – 20 min drogi. Klasycystyczny pałac z początku XIX wieku został zaprojektowany dla rodziny Chrzanowskich przez Hilarego Szpilowskiego i jest wpisany do rejestru zabytków. Na nieruchomość składa się 1,2 tys. m kw. powierzchni użytkowej, 450 m kw. powierzchni mieszkalnej oraz 90 tys. m kw. działki. Wszystko nabędziemy za prawie 11 mln złotych.Powierzchnia mieszkalna pałacu to 12 łazienek, 9 sypialni, 5 pokoi, jadalnia, kuchnia ze spiżarnią, garderoby, 2 salony. W pałacowych piwnicach czeka na nas za to szereg atrakcji – basen, sauna, siłownia oraz winiarnia.

TOP najdroższych polskich zabytków wystawionych na sprzedaż [GALERIA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rowerem przez Mierzeję Wiślaną. Od przekopu do granicy w Piaskach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce. Co z tegorocznym sezonem narciarskim? Jest rekomendacja GIS - Portal i.pl