Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus zwiększył zainteresowanie polisami na życie. "Mamy bardzo niską świadomość tych produktów"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Obawy skłaniają nas ku większej ostrożności i podejmowania działań w celu zabezpieczenia finansowego.
Obawy skłaniają nas ku większej ostrożności i podejmowania działań w celu zabezpieczenia finansowego. Aneta Zurek / Polska Press
Pandemia zachwiała poczuciem bezpieczeństwa Polaków. W związku z tym coraz więcej osób skłania się do zakupu ubezpieczenia na życie i zdrowie. - W obliczu niepewności wywołanej przez epidemię, coraz więcej osób zastanawia się nad swoją przyszłością oraz zabezpieczeniem bliskich, dostrzegając zalety ubezpieczeń na życie- mówi ekspert i dodaje, że równocześnie mamy bardzo niską świadomość tych produktów ubezpieczeniowych.

Pandemia obudziła w nas liczne niepokoje związane ze zdrowiem oraz bezpieczeństwem finansowym. Najczęściej boimy się poważnej choroby (70 proc.) oraz braku pracy (61 proc.). W równym stopniu niepokoje wzbudza u nas możliwość choroby lub utraty najbliższych - rodziców oraz dzieci, a także wypadku. Każdą z tych kategorii wskazało 37 proc. uczestników badania na zlecenie ERGO Hestia.

Obawy skłaniają nas ku większej ostrożności i podejmowania działań w celu zabezpieczenia finansowego. 66 proc. Polaków deklaruje, że oszczędza w związku z obawą o najbliższą przyszłość. 58 proc. jako formę zabezpieczenia traktuje pracę zarobkową. Równocześnie blisko połowa Polaków (46 proc.) w ciągu ostatniego półrocza rozważało lub zdecydowało się na zakup polisy na życie.

- W obliczu niepewności wywołanej przez epidemię, coraz więcej osób zastanawia się nad swoją przyszłością oraz zabezpieczeniem bliskich, dostrzegając zalety ubezpieczeń na życie. Równocześnie mamy bardzo niską świadomość  tych produktów ubezpieczeniowych. Niewiele osób kojarzy tego typu polisę również z zapewnieniem środków finansowych w przypadku poważnego zachorowania czy następstw wypadków- komentuje Sylwester Poniewierski, ERGO Hestia.

Choć w ostatnich miesiącach wykazujemy większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie i zdrowie, często nie do końca wiemy, jakiego typu ochronę mogą zapewnić nam tego typu polisy. 64 proc. prawidłowo wskazuje, że ubezpieczenie na życie i zdrowie może zapewnić świadczenie rodzinie w przypadku śmierci osoby objętej ochroną.

Jednak już nieco ponad połowa ankietowanych utożsamia ubezpieczenie na życie i zdrowie z ochroną w sytuacji, gdy ulegnie wypadkowi. Wiedzę o tym, że ubezpieczenie na życie i zdrowie może zapewnić odszkodowanie w przypadku poważnego zachorowania, takiego jak rak, wylew czy udar, posiada nieco połowa ankietowanych. Rzadko wiążemy też tego typu polisy z możliwością otrzymania odszkodowania w przypadku wypadku lub utraty dziecka (31 proc.). 15 proc. ankietowanych nie jest w ogóle w stanie wskazać, co może dać ubezpieczenie na życie i zdrowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koronawirus zwiększył zainteresowanie polisami na życie. "Mamy bardzo niską świadomość tych produktów" - Portal i.pl