Kospel Gwardia Koszalin pewnie wygrała z SMS ZPRP II Kwidzyn [ZDJĘCIA]

Drugie pewne zwycięstwo na starcie rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej odnieśli zawodnicy Kospel Gwardii Koszalin.

Po pokonaniu Tytanów Wejherowo 34:25, także w spotkaniu z młodzieżą z SMS Kwidzyn wyższość Gwardii nie podlegała dyskusji.

Goście trzymali się przez ok. 20 minut. Na pierwsze trafienia bardzo dobrze dysponowanego Pawła Dzierżawskiego (1:0, 2:1), serią trzech goli odpowiedział wyróżniający się w SMS, Jakub Curzytek (w sumie aż 11 bramek), na jedyne prowadzenie 3:2 (4.). Dwie serie po 3:0, pozwoliły Gwardii odskoczyć na 4 trafienia w 11. min (8:4). Rywale dochodzili jeszcze kilka razy na dwa trafienia (ostatnie 11:9), a mogło być nawet lepiej dla nich, bo w kilku sytuacjach sam na sam, po kontrach gości, Gwardię ratował świetnymi interwencjami Henryk Rycharski.

Od 22. min rozpoczął się odjazd Gwardii. Seriami zdobywali gole Maksym Kruczkow oraz Dzierżawski. Świetnie współpracujący z Jakubem Radoszem, obrotowy Gwardii zaliczył 3 ostatnie trafienia przed przerwą, kończąc I połowę z dorobkiem 7 goli.
Drugie 30. min rozpoczęło się od 3 goli SMS, na 18:13 (34.). Dopiero w 36. min konto Gwardii po przerwie otworzył nie kto inny jak Dzierżawski. Do 46. min gospodarze utrzymywali różnicę 6-7 goli, a później odskoczyli na 10 (27:17, 30:20). Skutecznością popisywał się zmiennik Dzierżawskiego, Damian Kurowski, zdobywając 5 goli.

Kospel Gwardia Koszalin - SMS ZPRP II Kwidzyn 32:23 (18:10)
Gwardia: Bugaj, Rycharski - Abramow 1, Kokociński 1, Szcześniak 5, Jakutowicz 1, Słodkowski 1, Radosz, Goerig 2, Dzierżawski 9, Kruczkow 4, Kurowski 5, Derdzikowski 3.
SMS II: Siwik, Urbanowicz, Włodarczyk - Myszka, Raczkowski, Lilien 1, Szymczak 1, Curzytek 11, Żabko, Pruszkowski 1, Koss, Gregorski 1, Kozłowski 1, Zalewski 1, Lewczyk 5, Moskal 1.