Kospel Gwardia Koszalin przegrała w Płocku z SMS II

Nieudany powrót do ligowej rywalizacji po trzech tygodniach przerwy, zanotowała Kospel Gwardia. W Płocku przegrała po raz drugi w tym sezonie.

Po serii pięciu wygranych na starcie rozgrywek, Kospel Gwardia została zatrzymana w 6. kolejce przez PGE KPR w Gryfinie (33:34). Po przerwie w rozgrywkach i przełożeniu na grudniowy termin meczu 7. kolejki, podopieczni Piotra Stasiuka zagrali z drugim zespołem SMS ZPRP w Płocku. Rywale w siedmiu kolejkach doznali aż pięciu porażek i wydawało się, że nie powinni zrobić krzywdy aspirującej do czołowych lokat Gwardii. Tymczasem postarali się o niespodziankę.

Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce. Gwardia straciła 4 gole z rzędu przy prowadzeniu 28:25 (53. minuta). Gospodarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca. Przy wyniku 29:30, Gwardia miała aż trzy szanse na doprowadzenie przynajmniej do remisu. Do bramki nie wpadł jej rzut na pustą bramkę przez całe boisko. Następnie Marek Jakutowicz przegrał pojedynek z kapitalnie broniącym w końcówce Pawłem Ciupą, a w ostatniej akcji w bramkę nie trafił Maksym Kruczkow.

SMS ZPRP II Płock - Kospel Gwardia Koszalin 30:29 (17:17)
SMS: Pajdała, Ciupa - Janiszewski 2, Jaworski 1, Hornik 3, Marchewka 4, Sawicki, Sęk 1, Stolarski 6, Szweda-Lewandowski 3, Wielgucki 1, Cieciora 2, Semik 4, Petlak 3.
Gwardia: Rycharski, Bugaj, Sokołowski - Szcześniak 6, Jakutowicz, Słodkowski, Radosz 3, Goerig, Dzierżawski 8, Kruczkow 9, Skiba 2, Derdzikowski 1.