Kospel Gwardia Koszalin zwycięska w Olsztynie

Gwardia Koszalin/Łukasz Zienkiewicz
W rozegranym awansem meczu z 10. kolejki, Kospel Gwardia sięgnęła po szóste zwycięstwo w tym sezonie. Zamykający tabelę gospodarze nie sprzedali łatwo skóry.

Gwardia rozpoczęła mecz mało skoncentrowana, z czego korzystali miejscowi. Rozpoczęli od dwóch trafień, a na pierwszą bramkę dla Gwardii (Maksym Kruczkow), odpowiedzieli kolejnymi dwoma. W 15. min było 10:6 dla Szczypiorniaka i taka różnica utrzymywała się jeszcze w 20. min (12:8). Gwardia zaczęła wracać do normalnej dyspozycji w końcówce pierwszej połowy. Efektem lepszej gry był remis 13:13 w 28. min, do którego doprowadził Wiktor Biskup. Ostatnie trafienie przed zmianą stron zaliczyli jednak miejscowi.

Druga połowa rozgrywana była już pod dyktando Gwardii. Dwie czterobramkowe serie na początku, sprawiły że już w 38. min wypracowała prowadzenie 21:15. W połowie tej odsłony wzrosło do 7 goli (24:17, 25:18). Szczypiorniak zbliżył się w 50. min na 3 trafienia (23:26). Za chwilę karnego nie wykorzystał Kruczkow, ale bramki Bartłomieja Korczaka i Dominika Stalko nie pozwoliły rywalom na zmniejszenie dystansu. W końcówce Gwardia kontrolowała wynik, a skutecznością - nie tylko między słupkami - popisywał się bramkarz Damian Zwierz (3 gole!).

Szczypiorniak Olsztyn - Kospel Gwardia Koszalin 25:31 (14:13)
Szczypiorniak: Pikura - Jurewicz 4, Kulas, Ziejewski, Lewandowski 2, Domagalski 3, Bądzelewski 4, Mosiewicz, Ptak, Strączek 4, Leszczyński 1, Fabisiak 6, Sypniewski 1.
Gwardia: Zwierz 3, Matusiak, Rycharski - Szcześniak, Korczak 3, Stalka 6, Radosz 2, Słodkowski, Maliarewicz 6, Kowalkowski 1, Kruczkow 5, Łapucha, Biskup 5, Dzido.