MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszalin - Jasna Góra. 592 km na dwóch kółkach. Są jeszcze wolne miejsca

Piotr Polechoński
Piotr Polechoński
Tak rowerowo wędrowano do Częstochowy w trakcie wcześniejszych pielgrzymek
Tak rowerowo wędrowano do Częstochowy w trakcie wcześniejszych pielgrzymek rowerowa.info
Niemal 600 kilometrów, malownicza trasa wiodąca przez Polskę, wiele ciekawych miejsc po drodze - tak w skrócie wyglądają realia rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę. Ta wystartuje z Koszalina już w najbliższą sobotę, 29 czerwca. Można się jeszcze zapisać.

To jubileuszowa 15. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej (trasa liczy 592 kilometry). Na chwilę obecną zapisanych jest już ponad setka uczestników, ale cały czas - pomimo że zostało ledwie kilka dni do wyjazdu – można się jeszcze zapisać i wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

- Zapraszamy każdego, kto chce połączyć fizyczny wysiłek, pokonanie na dwóch kółkach naprawdę pięknej trasy po naszej pięknej Ojczyźnie ze spotkaniem z Panem Bogiem, z wymiarem duchowym i religijnym tego projektu. To niepowtarzalny czas oderwania się od codziennych problemów i zmartwień – mówi ksiądz Tomasz Roda. Trasa omija drogi o obciążonym ruchu samochodowym, prowadzi przez wsie i miasteczka i przez ważne miejsca jak Lednickie Pola i Licheń

Nie ma ograniczeń wiekowych, ale osobie niepełnoletniej musi towarzyszyć dorosły opiekun. Do tej pory najmłodszy uczestnik miał 12 lat, najstarszy 82 lata. Trzeba też mieć świadomość, że odcinki mają po kilkadziesiąt kilometrów, a więc realna ocena swojej kondycji jest jak najbardziej wskazana. - Ale jak ktoś dziennie pokonuje rowerem drogę do pracy, na działkę i po zakupy w swoim mieście, to na pewno uda mu się dojechać do Częstochowy. Robimy częste przerwy, nikt tu się z nikim nie ściga – uśmiecha się ksiądz Roda. Dodaje też, że w czasie pielgrzymki zawsze towarzyszy zespół medyczny i techniczny, aby wspomóc tych, co potrzebują pomocy

Na trasie jedzie się bez bagaży, które w czasie jej pokonywania jadą specjalnym samochodem. Wjazd do Częstochowy został zaplanowany na 6 lipca. Całkowita opłata to 450 zł i w cenie tej są też noclegi (w szkołach) i wyżywienie. Ponadto uczestnik dostaje zestaw pielgrzyma: koszulka, identyfikator, odznaka. Ma też zapewnione, że jego po rower po zakończeniu pielgrzymki zostanie przetransportowany do jednego z czterech miast: Piły, Szczecinka, Słupska i Koszalina, gdzie będzie można go odebrać (uczestnik wraca autokarem, pociągiem, w zorganizowany sposób lub na własną rękę).

- Co trzeba zrobić, aby się zapisać? Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę www.rowerowa.info i tutaj wypełnić formularz. To wszystko. Na stronie tej zainteresowani znajdą też wszystkie niezbędne informację związane z naszą pielgrzymką – informuje ksiądz Tomasz Roda.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO 2024 ODC. 6

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński