Koszalin oldboje z brązem Mistrzostw Polski

W hali sportowej Azoty Kędzierzyn-Koźle rozegrano 14. Mistrzostwa Polski Oldbojów w siatkówce. Brązowy medal zdobyła reprezentacja Koszalina.

W MP startowało 38 zespołów. Koszalin był reprezentowany w kategorii powyżej 55 lat. W meczu otwarcia nasz zespół przegrał z broniącą tytułu Warszawą 0:2. Drugi mecz dla koszalińskich siatkarzy był meczem o wszystko, tylko wygrana dawała prawo walki o półfinał. Siatkarze z Koszalina po zaciętej walce wygrali z Przysuchą 2:0. W półfinale rywalem naszej drużyny byli ubiegłoroczni wicemistrzowie, reprezentacja Wrocławia. Losy meczu rozstrzygnęły się w tie-breaku, w którym wrocławianie na początku uzyskali przewagę, którą utrzymali do końca (2:1).

W walce o brązowe medale, nasz zespół zmierzył się z Orlenem Płock. Początek meczu nie był łatwy. W pierwszym secie przy stanie 24:22 dla przeciwnika, nasz zespół podniósł się i wygrał do 25. Druga partia dla rywali i ponownie decydujący tie-break. - Rozpoczął się bardzo dobrze, od kilkupunktowej przewagi, którą dowieźliśmy do końca. Ostatecznie wygraliśmy seta 15:8 i mecz 2:1 - powiedział trener koszalińskiej Bogdan Cieśluk.

Skład brązowej ekipy: Kazimierz Herdzik, Paweł Donarski, Bogdan Cieśluk (trener), Kazimierz Kropidłowski, Wiesław Bocheński, Adam Lewandowski, Zenon Lesner, Andrzej Nastachowski i Jacek Kołodziejczak.