Klub poinformował, że jego wychowanka przeniosła się do AZS UMCS Lublin.
- Tak, to prawda oficjalnie zmieniłam barwy klubowe. Większy klub, to większe możliwości i wierzę, że to zaowocuje lepszymi wynikami w tym ważnym roku olimpijskim - potwierdziła zawodniczka, która mimo zmiany barw nadal będzie trenować pod okiem koszalińskiego szkoleniowca, Zbigniewa Maksymiuka.
27-letnia biegaczka ma na swoim koncie po cztery medale mistrzostw Europy (w tym złoto z 2018 r. na otwartym stadionie i 2 tytuły w hali) oraz mistrzostw świata seniorów (3 srebrne i 1 brązowy), zdobyte ze sztafetą 4x400 m.
W ub.r. wraz z koleżankami z zespołu, popularnymi „Aniołkami Matusińskiego”, wywalczyła srebro MŚ w Dosze i złoto halowych ME w Glasgow. Indywidualnie zdobywała złoto i srebro na 400 m podczas Uniwersjad w 2015 i 2017 r., a w kraju wywalczyła 5 medali MP na otwartym stadionie, w tym 2 złote (ostatni w 2018 r. w... Lublinie, gdzie ustanowiła rekord życiowy czasem 51,18 s).
- Powodem zmiany były zdecydowanie lepsza infrastruktura klubu w Lublinie oraz zaproponowane warunki finansowe, które ułatwią zawodniczce przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W pełni rozumiemy decyzję Małgosi, bo dobrze wiemy, że kariera sportowca trwa krótko i musi ją wykorzystać jak najlepiej z myślą o swojej przyszłości - napisali w oświadczeniu prezesi Bałtyku, Zenon Zgorszczak i Andrzej Pawłowski.
Działacze Bałtyku zwracają przy tym uwagę na fatalny w ich ocenie stan bieżni na obiekcie przy ul. Andersa.
- Kałuże wody i dziury na bieżni, to tylko część, którą można ocenić wizualnie. Zatrważające są jednak badania tartanu, które wykazały w wielu miejscach jego grubość od 4 do 8 mm i w żadnym z pomiarów nie zbliżyła się do wymaganych normą 15 mm - podkreślają.
W tym roku najważniejszą imprezą są IO w Tokio. Polska sztafeta jest poważnym kandydatem do podium. Warto przypomnieć, że dotąd sportowcy z klubów regionu wywalczyli tylko 2 medale olimpijskie (judoka Marian Tałaj w 1976 r. i łuczniczka Joanna Nowicka w 1996 r.).
Hołub-Kowalik była wielką nadzieją na trzeci. Jeżeli stanie na podium w Tokio, czego trzeba jej życzyć, to sukces ten zapisze się w historii sportu w Lublinie. Dodajmy, że Urząd Miasta Koszalin poinformował, że nadal będzie wspierać zawodniczkę - także finansowo - jako Ambasadora Koszalińskiego Sportu.
Najpiękniejsze polskie lekkoatletki. Wśród nich koszaliniank...
Sportowy Sukces 2019 Roku. Podsumowanie plebiscytu na galowo...
Zobacz także Rozmowa z Małgorzatą Hołub - Kowalik
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?