Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalin: szansa na pracę i szkolenie

Łukasz Okoński
archiwum polskapress
W poniedziałek i wtorek (5 - 6 czerwca) od godziny 15 w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Koszalinie przy ulicy Morskiej 43 odbędzie się giełda pracy. Dla młodych ludzi oznacza to szansę na znalezienie pracy. Ponadto OHP rozważa wprowadzenie w przyszłości nowych szkoleń.

Poniedziałkowa i wtorkowa giełda pracy odbędzie się przy współudziale sopockiej firmy „Inwest Pel – Janusz Pellowski” posiadającą sieć piekarni. Aktualnie poszukiwani są sprzedawcy. Z oferty może skorzystać do 60 osób. Praca jest w charakterze umowy zlecenia w systemie jednozmianowym. Podstawowa stawka jest gwarantowania. Sfinansowane będą także dojazdy z Koszalina do nadmorskich miejscowości, których dotyczą oferty pracy.

Na jesieni szkolenia

Ponadto OHP ma w planach od września zorganizować szkolenia na sprzedawców. Grupy będą liczyć do 10 osób. Możliwe będzie potem uzyskanie zatrudnienia a wszystko zostanie opłacone za pieniądze z Unii Europejskiej. Oferta dotyczy młodych, bezrobotnych osób, w wieku do 25 lat. Dodatkowo OHP przewiduje, że w ofercie dla niektórych grup będą dodatkowe szkolenia na prawo jazdy kategorii B. Również przewidziane są kursy komputerowe i warsztaty kreowania wizerunku. - Będą szkolenia typowo zawodowe wynikające z indywidualnego planu działania – mówi Anna Kalman, pośrednik pracy. - Przykładowo, szkolenie na wózki widłowe będzie dedykowane dla konkretnej grupy. Taka sama sytuacja dotyczy chociażby kelnerów lub kosmetyczek. Oczywiście wszystko zostanie opłacone. Przewidziane jest także stypendium – dodaje.

Oferta OHP

Warto również wspomnieć o aktualnych ofertach, jakie można znaleźć przez OHP. Są to propozycje nakierowane przede wszystkim na uczącą się młodzież. Obecnie pracodawcy szukają pracowników produkcji, ochroniarzy, magazynierów, sprzedawców jak i pracowników w wielu innych zawodach. - Tutaj warto także podkreślić, że prężnie działa mobilne centrum zawodowe, czyli doradca zawodowy – oświadcza Elżbieta Gewartowska, specjalistka do spraw projektów. - Ci doradcy jeżdżą po szkołach, udzielają informacji czy organizują różne testy. Dzięki tym osobom są organizowane zajęcia, nawiązywana jest także współpraca ze szkołami. Chcemy, aby pośrednictwo pracy działało jak najlepiej i najprężniej. No i żeby zwiększyło się zainteresowanie – wyjaśnia na końcu.

Zobacz także Duda: Znikające bezrobocie, to znikająca presja na to, żeby zwalniać miejsca pracy

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!