Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalin: Weekend na scenie. Muzyka, humor i coś dla najmłodszych

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Baśń "Kazuko" jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Na zdjęciu Artur Czerwiński.
Baśń "Kazuko" jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Na zdjęciu Artur Czerwiński. Fot. Izabela Rogowska / BTD
Choć wciąż w maseczkach, to wreszcie twarzą w twarz – aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego znów spotykają się z widzami! Sprawdzamy, jakie propozycje na najbliższe dni znalazły się na teatralnym afiszu.

W piątek, 12 marca, o godz. 19 będzie można zobaczyć (i usłyszeć!) „Piosenki neapolitańskie. Recital”. Piosenki neapolitańskie zawierają w sobie wszystko: miłość, tęsknotę, cierpienie i głęboką filozoficzną mądrość. Tradycyjne, komponowane i śpiewane na ulicach, podwórkach i w tawernach Neapolu opowiadają o niespełnionych miłościach, rozstaniach i powrotach, zabawnych sytuacjach towarzyskich i trudnych relacjach rodzinnych. Są kwintesencją życia w tym magicznym mieście. Wykonane z niezwykłą mocą i ogromnym talentem przez dwie znane między innymi z wielu ról w spektaklach muzycznych aktorki BTD Żanettę Gruszczyńską – Ogonowską i Katarzynę Ulicką – Pydę są gwarancją wspaniałego i pełnego radości i wzruszeń wieczoru w teatrze.
W sobotę, 13 marca i w niedzielę, 14 marca o godz. 12 BTD zaprasza młodszych widzów na spektakl „Kazuko". To opowieść o małej rybce, która bardzo chciała stać się człowiekiem. To historia przyjaźni ponad podziałami, ponad ograniczeniami, także gatunkowymi. I o tym, że spełnianie marzeń, to też podejmowanie decyzji oraz mierzenie się z ich konsekwencjami. Przede wszystkim jednak, to opowieść o dorastaniu.

Zobacz także: Koszalin: Koncert Metallica symfonicznie w Filharmonii Koszalińskiej

Baśń opiera się na licznych podaniach i legendach o morskich istotach, które zafascynowane światem ludzi, stawały się jego częścią. W kulturze dalekiego wschodu ludzie boją się mocy oceanu i wierzą, że natura i egzystencja człowieka są ze sobą silne sprzężone. W całej historii mocno zakorzeniona jest tradycja japońska i klimat wschodni. Bóstwa i duchy powszechnie znane w Japonii przyglądają się poczynaniom bohaterów, czasami dając znać o swojej obecności, czy nawet bezpośrednio wpływają na ich losy.

W niedzielę o godz. 19 w BTD będzie można zobaczyć „Związek otwarty”. Mąż - za przyzwoleniem - zdradza żonę, ona cierpi, a kiedy również decyduje się wejść w inną relację, on wpada w szał. Tak w jednym zdaniu można opowiedzieć tę historię. Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, tekst napisał wraz z żoną, Franką Rame. Można go przeczytać na co najmniej dwa sposoby. Na przykład powierzchownie - zadowolić się komedyjką o rozterkach małżonków, niewierności męża, tracącej zmysły żonie. Można, a nawet warto zobaczyć coś więcej - gorzką komedię o kryzysie związku.

Tekst na warsztat wzięli doskonale znani koszalińskiej publiczności Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska i Wojciech Rogowski. Oboje w roli aktorów i reżyserów. Od samego początku widzowie są wciągnięci w opowieść. Aktorzy na zmianę odgrywają sceny i zwracają się wprost do publiczności. Zatarta jest sama granica sceny.

Bilety w cenie 25 zł (spektakle familijne), 40 i 50 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo