MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszalinianie świętowali 233 rocznicę uchwalenia konstytucji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Wideo
od 7 lat
Zgodnie z tradycją obchody uchwalenia konstytucji 3 Maja rozpoczęły dwa nabożeństwa - w kaplicy Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego oraz koszalińskiej katedrze. Spod katedry na plan Wolności ruszyła parada wojskowa prowadzona przez wojskową orkiestrę.

Na placu wolności, pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego spotkali się przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, politycy, ale i najmłodsi koszalinianie.

Wojciech Kasprzyk, wiceprezydent Koszalina, w imieniu organizatorów mówił, dlaczego ten dzień jest i zawsze powinien być dla nas tak ważny: - Spotkaliśmy się tu po to, by oddać hołd twórcom Konstytucji 3 Maja, testamentu Rzeczypospolitej Obojga Narodów, zbudowanej wokół tolerancji, wolności wyznania, pokoju. Konstytucja połączyła chrześcijańskie tradycje Europy i wartości Oświecenia, umożliwiła powstanie i przetrwanie narodu polskiego przez okres zaborów, niewoli i okupacji. Wartości zawarte w polskiej konstytucji wolność wyznania, tolerancja, podział władzy, rządy oparte na woli narodu stały się fundamentem społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Dziś niech te wartości będą dla nas zawsze najważniejszym wzorcem do naśladowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera