MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszalinianki inspirują do romantyzowania życia

Ewelina Żuberek
Ewelina Żuberek
Koszalinianki Alicja i Martyna Pstrągowskie to siostry, które każdego dnia celebrują wszystko to, co je otacza. Pasjonuje je gotowanie, zdrowy styl życia oraz rozwój duchowy i osobisty. Na swoim instagramowym koncie @celebruj namawiają do dostrzegania piękna w codzienności.

Jakie były Wasze początki z Instagramem? Kiedy zaczęłyście publikować „świadomie"?

- W początkowej fazie, nasz instagramowy profil stanowił dodatek do bloga kulinarnego. Po kilku latach skupiłyśmy uwagę wyłącznie na Instagramie. Nadal jednak poszukiwałyśmy własnego stylu, co można dostrzec przeglądając najstarsze posty. Wydaje nam się, że lata 2019-2020 były dla nas przełomowe pod względem budowania naszego profilu. Jednym z pierwszych doświadczeń, które pomogło nam nabrać świadomości było uczestnictwo w ogólnopolskim festiwalu dla twórców internetowych - See Bloggers Łódź. Podczas tego wydarzenia wzięłyśmy udział w wielu warsztatach oraz prelekcjach, prowadzonych przez inspirujące osobistości m.in. Dorotę Wellman. Odkąd założyłyśmy profil cieszy nas każda osoba, która nas wspiera i dzieli się z nami swoim czasem.

Wasze konto nosi nazwę „Celebruj”. Czy chodzi o celebrowanie życia?

- „Celebruj” inspiruje do romantyzowania życia, do dostrzegania piękna w codzienności i do sprawiania, by była jeszcze bardziej wyjątkowa. Jesteśmy wrażliwe na estetykę i staramy się przekazać ją naszym odbiorcom. Nazwę profilu odzwierciedlają publikowane zdjęcia, rolki (reels) oraz relacje.

Na waszych zdjęciach, swoją drogą pięknych, nie pokazujecie siebie. Dlaczego?

- Rzeczywiście można nas dostrzec na niewielkiej liczbie zdjęć i relacji, jednak w niedługim czasie planujemy to zmienić. Już dziś możemy zdradzić, że jesteśmy siostrami i choć wiele osób sądzi, że wyglądamy jak bliźniaczki - fakt jest taki, że dzieli nas aż pięcioletnia różnica wieku.

Instagram to jednak nie tylko zdjęcia, ale także wartościowe treści. Łatwo wam je tworzyć?

- Obie jesteśmy typowymi humanistkami. Zostałyśmy obdarzone wysoką wrażliwością i nieco artystycznymi duszami, dlatego pisanie przychodzi nam z łatwością i naturalnością. Cudownie jest przekształcać myśli w słowa i przenosić je na kartkę papieru. Wykorzystujemy ten dar m.in. w pracy nad postami.

Jakie tematy są wam najbliższe?

- Obie cenimy zdrowy styl życia, uwielbiamy tworzyć przepisy i gotować. Od listopada, ubiegłego roku, bliski nam stał się trening siłowy. Ważną sferę naszego życia stanowią również rozwój osobisty i duchowy. Oprócz tego czytamy, a gdy jesteśmy zabiegane - słuchamy podcastów. Wszystkim tym dzielimy się również z naszymi obserwatorami.

Dziś Instagram jest waszą pracą czy hobby?

- Prowadzenie profilu na Instagramie stanowi naszą pasję, a przy okazji daje możliwość rozwoju. Od założenia konta w aplikacji Instagram, @Celebruj, stanowi ważną część naszego życia. Mamy nadzieję, że tak pozostanie.

Czujecie się influencerkami?

- Z definicji influencer to osoba, która za pośrednictwem publikowanych treści, może wpływać na opinie i wybory swoich odbiorców. Nasz przekaz na pewno może inspirować, a dobrane współprace pomagać w zakupach. Najwyższą wartość stanowi dla nas jednak przekazywanie prawdy oraz dzielenie się tym, co czujemy i uznajemy za godne uwagi.

Co uważacie za swój największy sukces, jeśli chodzi o wasze konto na Instagramie?

- Za największy sukces możemy uznać fakt, że zagląda do nas co raz więcej osób. Dzięki temu zawarłyśmy wiele wspaniałych znajomości. Za to czujemy ogromną wdzięczność.

Załóżmy, że jest awaria w sieci i znikają wszystkie treści. Zaczynacie od początku?

- Bez zastanowienia - 3, 2, 1… Start!

A jak widzicie swoją działalność w przyszłości? Macie jakieś konkretne plany?

- Mamy kilka pomysłów, które chciałybyśmy zrealizować na przełomie najbliższych miesięcy. Jednym z nich jest przekaz związany z rozwojem osobistym, który stanowi ważny element naszego prywatnego życia. Chcemy również, aby nasi odbiorcy mieli okazje poznać nas bardziej, dlatego planujemy wprowadzić więcej treści typu lifestyle.

Yellow Modern Game Button Twitch Panel - 1

od 7 lat
Wideo

NATO na Ukrainie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera