Koszalińscy oldboje wicemistrzami Polski

Koszalińskim oldbojom nie udało się obronić tytułu mistrza Polski w koszykówce w kategorii +45 lat. W MP rozegranych w Działdowie drużyna grająca pod szyldem Betomex Koszalin wywalczyła srebrne medale.

W finale imprezy koszalińscy oldboye zmierzyli się z reprezentacją Poznania i po zaciętym meczu przegrała 47:58. W pozostałych meczach turnieju rozgrywanego systemem "każdy z każdym" koszalińska drużyna pokonała kolejno następujące reprezentacje: Bydgoszcz 85:46, Rudę Śląską 65:46, Toruń 74:43 i Działdowo 74:58.

Warto dodać, że uczestniczące w turnieju drużyny oldbojów z Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Działdowa w większości składały się z zawodników reprezentujących swoje kluby w rozgrywkach ligowych w latach 70. i wczesnych 80. Ze znanych postaci ligowych parkietów uczestniczyli Jarosław Marcinkowski, Tomasz Szafrański, Marek Ziółkowski czy Janusz Zielke.

W turnieju mistrzowskim koszaliński zespół występował w składzie: Mirosław Hrywna, Krzysztof Subel, Leszek Kropidłowski, Mariusz Mruczkowski, Zbigniew Jasiński, Kazimierz Kuiński, Krzysztof Wierzbicki, Euzebiusz Gutkowski, Andrzej Lisztwan, Oleg Kucenko, Janusz Łapczuk.

Do pierwszej piątki najlepszych zawodników nominacje otrzymali Mariusz Mruczkowski - najlepszy środkowy turnieju i Andrzej Lisztwan - najlepszy rozgrywający turnieju.