MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na imprezy [SZCZEGÓŁY]

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
W „Koszalińskim Grafiku Kultury” czytelnicy znajdą więcej zapowiedzi i przejrzyste kalendarium. Dostępny będzie m.in. w autobusach i niezmiennie z tygodnikiem „Nasze Miasto”
W „Koszalińskim Grafiku Kultury” czytelnicy znajdą więcej zapowiedzi i przejrzyste kalendarium. Dostępny będzie m.in. w autobusach i niezmiennie z tygodnikiem „Nasze Miasto” Radek Koleśnik
Po pięciu latach miejski informator kulturalny wrócił pod skrzydła Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Zmienił nazwę - z „Trendy Koszalin” na „Koszaliński Grafik Kultury” - taką nosi jego wirtualna odsłona.

Informator z zapowiedziami wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych w Koszalinie swoje szaty zmieniał już kilka razy. Przez ostatnich pięć lat jego publikacją zajmowało się Centrum Kultury 105. Od tego roku wrócił pod skrzydła Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, między innymi na wniosek Rady Kultury. - W ten sposób ujednoliciliśmy publikację papierową z internetową, która funkcjonuje właśnie pod nazwą Koszaliński Grafik Kultury. Wersję elektroniczną i papierową wydawnictwa redagować i opracowywać będzie biblioteka - wskazuje Tomasz Nowe z wydziału komunikacji społecznej, promocji i turystyki w ratuszu.

- Miesięcznik „Koszaliński Grafik Kultury” dostępny będzie, tak jak dotąd, w liczbie 9 tysięcy egzemplarzy. 7 tysięcy trafi do mieszkańców razem z bezpłatnym tygodnikiem „Nasze Miasto”. Będzie też dostępny w instytucjach kultury, filiach bibliotecznych, na Politechnice Koszalińskiej, w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej - wylicza Dariusz Pawlikowski, dyrektor KBP.

Nowością będzie dystrybucja w autobusach MZK - pasażerowie znajdą informator w zamontowanych w pojazdach „kieszeniach”.

- Nie zmienią się format i liczba stron wydania - mówi Anna Makochonik, redaktor prowadząca. - Publikacja ma za to nową stronę graficzną. Czytelnik znajdzie w „Grafiku” przejrzyste, intuicyjne kalendarium wydarzeń. Chcemy publikować jak najwięcej zapowiedzi, a jednocześnie polecać te najciekawsze - muzyczne, teatralne, literackie. Jest też miejsce na wystawy - stałe i czasowe, a wszystko podane w pigułce.

Zaproszenie na organizowane wydarzenia kulturalne zamieścić można bezpłatnie - najpóźniej do 10 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc wydania informatora. Trzeba je wysłać na adres: [email protected].

- Zaproszenia przez cały miesiąc można też dodawać do elektronicznej wersji informatora. Imprezy klubowe, wieczory recytatorskie, warsztaty artystyczne - zachęcamy, by informować i zapraszać na wydarzenia organizowane w Koszalinie - mówi Anna Makochonik.

Papierowy miesięcznik i wirtualny grafik to dwa z trzech kanałów informowania o kulturze, które proponuje mieszkańcom KBP. Trzecim jest coroczny „Almanach kultury koszalińskiej”. Budżet wszystkich wydawnictw zamyka się w 180 tys. zł (w tym „Grafik” - 120 tys. zł).

Zobacz także: Koncert Metallica symfonicznie w Filharmonii Koszalińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński