MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszalińska fundacja tworzy Zakład Aktywności Zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami [WIDEO]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Fundacja otrzymała z zasobów miasta budynek o powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych, który wymaga gruntownego remontu i przebudowy, oraz dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami
Fundacja otrzymała z zasobów miasta budynek o powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych, który wymaga gruntownego remontu i przebudowy, oraz dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami Radosław Brzostek
Koszalińska Fundacja Zdążyć z miłością planuje uruchomić pierwszy w Koszalinie Zakład Aktywności Zawodowej, w którym pracę ma znaleźć 50 osób z niepełnosprawnościami. By jednak zakład ruszył, potrzebne jest wsparcie lokalnej społeczności. Czy można pomóc? Czym zajmie się zakład? O tym rozmawiamy z Małgorzatą Kaweńską-Ślęzak z Fundacji Zdążyć z miłością.
od 16 lat

Fundacja otrzymała od miasta budynek o powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych, który wymaga gruntownego remontu i przebudowy, oraz dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami. Środki na przebudowę oraz wyposażenie Fundacja planuje pozyskać z funduszy unijnych oraz z PFRON, ale wcześniej niezbędne jest przygotowanie pełnej dokumentacji budowlanej, aby aplikować o fundusze. Koszt projektów budowlanych w tym technicznych, elektrycznych, hydraulicznych, przeciwpożarowych to ponad 120 tys. złotych, które wcześniej chce pozyskać ze zbiórek, licytacji czy imprez charytatywnych.

Jak zdradza Małgorzata Kaweńska-Ślęzak z Fundacji Zdążyć z miłością, na ten cel fundacja przeznaczyła część pieniędzy zebranych podczas ostatniego koncertu zorganizowanego w 2022 roku. Ciągle brakuje jednak około 100 tysięcy.

Fundacje można wesprzeć za pośrednictwem strony www.pomagam.pl. Nasz rozmówczyni apeluje: - Każda złotówka ma znaczenie! Nam wszystkim powinno zależeć na tym by pomóc osobom z niepełnosprawnościami, zaopiekować się nimi. Nie wiem jak ułoży się nasze życie, może być i tak, że nas, albo kogoś z naszych bliskich dotknie ten problem. Niepełnosprawność bywa też przecież efektem wypadków komunikacyjnych, czy choroby nowotworowej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zakład zacznie działalność pod koniec tego roku. Małgorzata Kaweńska-Ślęzak śmieje się, że to plan ambitny, ale do tej pory ambitne plany Fundacji udało się realizować.

Zakład będzie się zajmował gastronomią, w planach jest uruchomienie pralni, może szwalni. Jak mówi nasza rozmówczyni, to żywy projekt. Jest w nim miele niewiadomych. Fundacja jest elastyczna. Miejsce, które tworzy ma być „skrojone” pod potrzeby osób, które w nim będą pracować dlatego kilka dni temu fundacja uruchomiła ankietę dla osób z niepełnosprawnościami zainteresowanych pracą w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Ta ankieta ma dać odpowiedź na pytanie, czym w niedalekiej przyszłości powinien się zająć zakład. Temu tematowi poświęcone też będzie spotkanie organizacyjne, które wstępnie zaplanowane jest na początek lutego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Koszalińska fundacja tworzy Zakład Aktywności Zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami [WIDEO] - Głos Koszaliński

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński