W 2023 roku kultura hip-hopowa obchodzi okrągłe, 50. urodziny. Jak doszło to tego, że powstał ten nurt w kulturze? Co się na niego składa i kto ją tworzy? Tego wszystkiego można się było dowiedzieć podczas sobotniej imprezy w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w ramach imprezy "Koszaliński po#talk słów".
Za teorię na temat kultury hip-hopowej odpowiedzialni byli Mateusz Prus i Mariusz Rodziewicz, koszalińscy dziennikarze i miłośnicy muzyki. Przybliżyli zarówno samą genezę powstania hip-hopu w Nowym Jorku, jego rozwoju, jak i fakty związane z dotarciem tej kultury do Polski i samego Koszalina.
Zanim jednak do wykładu doszło, w pomieszczeniach biblioteki odbyły się warsztaty. Uczestnicy mogli "dotknąć" tej kultury. Zajęcia ze street artu (graffiti, tworzenia wlepek, ozdabiania odzieży) poprowadziła Duśka, absolwentka animacji na warszawskiej ASP, graficzka, scenografka, producentka, scenarzystka, montażystka i reżyserka teledysków.
To na podstawie prac wykonanych podczas warsztatów powstał wzór, który Maciek Mazurkiewicz z fundacji Druklin nanosił na pamiątkowe koszulki.
Z kolei Prykson Fisk wprowadzał chętnych w tajniki beat boxu, a DJ Bulb prezentował podstawy obsługi sprzętu djskiego - gramofonu i miksera.
Impreza zakończyła się koncertem koszalińskiego rapera Szymiego Szymsa.

Kobieta dachowała oplem na serpentynach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?