Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszaliński wieczór przy grach planszowych

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Gry są różnorodne zarówno pod względem tematyki, jak i zasad, nawiązują do filmów, książek, historii. Ekonomiczne, logiczne, przygodowe, strategiczne, sportowe, imprezowe - wybór jest duży
Gry są różnorodne zarówno pod względem tematyki, jak i zasad, nawiązują do filmów, książek, historii. Ekonomiczne, logiczne, przygodowe, strategiczne, sportowe, imprezowe - wybór jest duży FOT. P. SWIDERSKI / POLSKA PRESS
Dziś, jak w każdy czwartek, możesz dołączyć do Klubu Gier Planszowych. A kosztuje to... 0 złotych!

Rozrywka, rywalizacja, intelektualne zaangażowanie, ale przede wszystkim kontakt z ludźmi - to wszystko dać mogą gry planszowe, które przeżywają swój renesans. Choć bardziej trafne jest określenie, że fala ich popularności jest coraz większa. Inicjatyw dla graczy jest wiele, a szczególnie warty uwagi jest Klub Gier Planszowych, który do życia powołała Koszalińska Kompania Rycerska. Spotkania odbywają się co czwartek (najbliższe już dziś!) w godzinach 18 - 24 w Klubie Wojskowym przy ul. 4 Marca (to klub 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego przy muzeum wojskowym).

- Do dyspozycji graczy oddajemy ponad pięćdziesiąt tytułów gier. Wkrótce będzie ich więcej, bo od września realizowany będzie kolejny projekt, w ramach którego otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup kolejnych - zdradza Bartłomiej Zielonka z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Trudno już zliczyć liczbę projektów dla mieszkańców, realizowanych przez rycerzy. Klub Gier nosi nazwę „A Ty w co dziś grałeś?” i współfinansowany jest z Fundacji Potrafisz Polsko. - Do klubu nie trzeba się zapisywać. Jest on otwarty dla każdego, kto chce poznawać gry planszowe. Wiek graczy nie ma znaczenia. Mamy klasyki, nowości, gry dla dzieci, imprezówki i zaawansowane tytuły dla wytrawnych graczy. Chętni mogą przynieść własne planszówki.

Sabotażysta, Spiskowcy, 7 Cudów Świata, Small Word, Pandemia, Karczemne Opowieści, kultowy już Dixie czy Chaos w Starym Świecie. Spotkania Klubu to okazja do tego, by „przegrać” grę zanim się w nią zainwestuje. A niektóre z nich to całkiem spory wydatek. Jednym z tytułów, po który warto sięgnąć jest „Rosyjska Ruletka”. To dlatego, że koszalińscy rycerze chcą jeszcze w tym roku zorganizować turniej właśnie tej gry.

Choć projekty, które realizują rycerze, są przewidziane na trzy miesiące, wcale nie oznacza to, że Klub będzie działać czasowo. Koszalińska Kompania Rycerska we współpracy z żołnierzami z 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego planuje spotkania organizować dopóki będzie zainteresowanie. I to bezpłatnie. Wielkie brawa dla rycerzy - społeczników za pomysł i jego realizację!

Popularne na gk24:

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznajesz najpopularniejsze aplikacje po ich logach!

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Zobacz także: Koszalin: Planszówki nad Morzem 2017

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!