Koszmarny stan niektórych dróg w Koszalinie [ZDJĘCIA]

  Koszmarny stan niektórych dróg w Koszalinie [ZDJĘCIA]

  Jakub Roszkowski

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Koszmarny stan niektórych dróg w Koszalinie [ZDJĘCIA]
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Koszmarnie wręcz wyglądają niektóre drogi w Koszalinie. Zwłaszcza te gruntowe, m.in. na Osiedlu Unii Europejskiej czy w dzielnicy Zagórzyno.
  Mieszkańcy domów stojących przy ul. Austriackiej na osiedlu UE alarmują, że do ich posiadłości suchą stopą już nikt nie podejdzie. - Droga jest po prostu zniszczona - mówi nam pan Krzysztof. - Ja wiem, asfaltu tutaj jeszcze długo nie będzie. Są inne priorytety. Ale tu chodzi choć o wyrównanie tej ulicy.

  Pan Krzysztof przyznaje, że przed wyborami samorządowymi była obietnica władz miasta, że droga zostanie poprawiona.
  I nawet przyjechała ekipa drogowa i drogę rzeczywiście wyrównała. - Ale ta praca w tej chwili poszła na marne. Wszystko zniszczone, zostało błoto. Najgorsze, że nawet oświetlenia nie mamy. Drogowcy powinni się tutaj szybko pokazać - uważa Czytelnik.

  Podobnie jest w Zagórzynie, nieformalnej dzielnicy Koszalina. Tam w beznadziejnym stanie technicznym jest mnóstwo uliczek, choćby ul. Gołębia, Przepiórek... Owszem, aura nie sprzyja jakości tych dróg, ale w tej chwili są one niemal nieprzejezdne. - Dodam jednak, że nawet gdy jest sucho, drogi są złej jakości. Czekamy więc na jakieś dobre wieści z ratusza, że mają pieniądze i wreszcie nam to wybudują porządnie.

  - Mamy w Koszalinie aż 110 dróg gruntowych i wiemy, że w tej chwili są one rzeczywiście w złym stanie - przyznaje rzecznik koszalińskiego ratusza Robert Grabowski. - Dopóki jednak nie poprawi się pogoda, niewiele możemy zrobić. Jest zbyt mokro, jakiekolwiek prace pomogłyby tylko na krótko. Prosimy więc o cierpliwość. Na pewno wszystkie te drogi będą poprawione.

  A co z ulicami w Zagórzynie? Tam - słyszymy - miasto chce najpierw dokończyć remont ul. Wojska Polskiego. Dopiero wtedy przyjdzie czas na remonty uliczek pobocznych. Ale konkretnego planu na nie, niestety, nie ma.

  Zobacz także: Koszalin: Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Władysława IV - Piotr Jedliński, prezydent Koszalina


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.