Koszykarskie derby dla Sensation Kotwicy Kołobrzeg [ZDJĘCIA]

Sensation Kotwica Kołobrzeg (białe stroje) wygrała na swoim parkiecie z Żakiem Koszalin. Jacek Wójcik
Trzecie w historii pierwszoligowe derby regionu koszalińskiego pomiędzy Sensation Kotwicą Kołobrzeg i Żakiem Koszalin, przyniosły trzecią wygraną zespołowi z Kołobrzegu. Podobnie jak w dwóch spotkaniach w poprzednim sezonie, do gości należała tylko pierwsza kwarta.

Żak rozpoczął od prowadzenia 8:4 (4.), ale po kolejnych 3. min było 12:8 na korzyść Kotwicy. Po 3. min bez punktów, z dystansu trafił Ajay Sanders i inicjatywa przeszła w ręce gości. W końcówce kwarty zanotowali jeszcze serię 7:0, dzięki której wygrali tę odsłonę 20:14.

Udany dla Żaka był także początek II kwarty. Wprawdzie na otwarcie zza łuku trafił Paweł Dzierżak, ale kolejne akcje należały do gości. W 15. min byli na najwyższym prowadzeniu 26:17, a jeszcze w 17. min mieli 7 pkt więcej (32:25). Od tego momentu nie poprawili już dorobku. Kotwica zanotowała serię 8:0 (wszystkie punkty zdobył Damian Pieloch, w tym 2x3) i na dużą przerwę zeszła z minimalną przewagą 33:32.

Po zmianie stron, do 27. min, utrzymywała się nieznaczna przewaga 2-4 pkt na korzyść kołobrzeżan. W końcówce trafienia za 2 i 3 pkt Patryka Pułkotyckiego pozwoliły im odskoczyć na 9 oczek (53:44). Kwartę zakończył trójką - piątą w tej odsłonie dla gospodarzy - James Washington.

Pierwsze minuty IV kwarty zapowiadały, że mecz może być wyrównany do samego końca. W 33. min, po trójkach Mateusza Kaszowskiego i Jakuba Dłoniaka, Żak przegrywał tylko 60:66. Na następną zdobycz gości w tej odsłonie trzeba było jednak poczekać do... 40. min. W tym momencie wynik derbów był już rozstrzygnięty, bowiem gospodarze prowadzili 75:60. Kotwica zbudowała zwycięską przewagę rzutami z dystansu Dzierżaka (2) i Pułkotyckiego. W najgorszym dla siebie fragmencie meczu, Żak nie trafił kolejnych 10 rzutów z gry i popełnił 3 straty.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Żak Koszalin 75:64 (14:20, 19:12, 23:15, 19:17)
Kotwica: Washington 12 (4x3, 4 prze.), Kowalenko 11 (3x3, 3 zb., 2 bl.), Śmigielski 10 (9 as., 9 zb.), Pułkotycki 8 (2x3, 4 zb., 4 as.), Kurpisz 6 (5 zb., 3 str., 2 bl.) - Pieloch 14 (2x3, 4 zb.), Dzierżak 11 (3x3, 3 str.), Długosz 3 (1x3), Klawa 0.
Żak: Łabinowicz 13 (1x3, 7 zb., 3 str.), Kaszowski 12 (2x3, 5 zb., 3 as., 4 prze., 4 str.), Sanders 7 (1x3), Itrich 6 (7 zb., 3 str.), Pisarczyk 5 (1x3, 3 str.) - Dłoniak 13 (3x3), Rompa 4 (7 zb.), Marcinkowski 2, Szewczyk 2, Janus 0, Karpik 0.