Koszykarze Żaka Koszalin pokonali Deckę Pelplin [ZDJĘCIA]

Przygotowujący się do sezonu 2022/23, koszykarze pierwszoligowego Żaka Koszalina rozegrali sparingowy mecz z występującą w tej samej klasie Decką Pelplin.

Żak rozpoczął od trzech trafień zza łuku, ale pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gości 27:22. Także przez większą część kolejnych na prowadzeniu byli rywale. Na początku III kwarty trener Żaka Rafał Knap zdecydował się na zaskakujący manewr, posyłając na parkiet trójkę juniorów, wychowanków klubu - Ernesta Borowskiego, Michała Krupę i Szymona Osipika. Razem z Michałem Pryciem i Maciejem Szewczykiem wyciągnęli wynik z 40:44 na 46:44, zbierając sporo oklasków od kibiców.

Później znów przewagę uzyskali goście, utrzymując się na kilkupunktowym prowadzeniu. Dopiero w końcówce czwartej na tablicy pojawił się remis 75:75. W kolejnej akcji za 3 pkt trafił 20-letni rozgrywający Cezary Karpik, a później faulowany środkowy Mateusz Itrich, wykorzystał rzut wolny, podwyższając na 79:75. Pomimo wysiłków gości, Żak nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Żak Koszalin - Decka Pelplin 80:77 (22:27, 18:17, 19:19, 21:14))
Żak: Pisarczyk 13 (1x3), Sanders 12 (2x3), Łabinowicz 11 (1x3), Kaszowski 11 (1x3), Karpik 9 (1x3), Itrich 9, Pryć 7 (1x3), Borowski 4, Dłoniak 2, Krupa 2, Naczlenis 0, Osipik 0, Szewczyk 0.
Decka: Davis 18, Sączewski 16, Janik 12, Wyszkowski 9, Ciesielski 7, Kulis 6, Kopycki 4, W. Dzierżak 3, Wojciechowski 2.

Już w najbliższy weekend (9-10 bm.) Żak zaprezentuje się podczas turnieju przedsezonowego w Starogardzie Gdańskim. Obok niego zagrają tam także trzej inni pierwszoligowcy: Sensation Kotwica Kołobrzeg, Dziki Warszawa i gospodarze, SKS Starogard Gd.