Koszykówka. AZS Koszalin zwyciężył w Kołobrzegu (relacja z meczu) (zobacz film i zdjęcia)

Najskuteczniejszy w AZS Michał Kuebler w ataku na kosz Kotwicy.
Najskuteczniejszy w AZS Michał Kuebler w ataku na kosz Kotwicy. Jacek Wójcik
Koszykarze AZS Koszalin byli lepsi w derbowym meczu z Kotwicą Kołobrzeg. W sobotę zdobyli halę Milenium, zwyciężając 82:75.

AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg cz.2

Kibice obejrzeli wyrównane zawody. Wprawdzie na początku drugiej kwarty AZS odskoczył na 10 punktów, ale gospodarze zniwelowali straty do 4 oczek na koniec pierwszej połowy.

W trzeciej kwarcie Kotwica doszła akademików i wynik oscylował wokół remisu. Na ostatnią regulaminową przerwę zespoły schodziły przy wyniku 57:57. Walka kosz za kosz trwała do 38 minuty. W końcówce meczu więcej sił zachowali akademicy i zaczęli powiększać przewagę. Od stanu 74:72 gospodarze przerywali akcje koszalińskiego zespołu faulami, ale ta taktyka na niewiele się zdała, bo akademicy nie mylili się w rzutach osobistych, zdobywając w ten sposób ostatnie 8 pkt (przy skuteczności 100 procent).

Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 75:82 (15:21, 20:18, 22:18, 18:25).

Kotwica Kołobrzeg: Darrell Harris 29, Piotr Stelmach 19, Łukasz Wichniarz 14, Omni Smith 7, Dawid Bręk 2, Harris Denesi 2, Brian Freeman 2, Szymon Rduch 0, Bartosz Matys 0.

AZS Koszalin: Michał Kuebler 23, Vladimir Tica 21, Igor Milicić 11, George Reese 10, Dante Swanson 6, Adam Metelski 6, Grzegorz Arabas 5, Sebastian Balcerzak 0, Grzegorz Surmacz 0.