Koszykówka > Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 77:84

Kapitan Stali, Rafał Partyka, przedziera się przez obronę Kotwicy.
Kapitan Stali, Rafał Partyka, przedziera się przez obronę Kotwicy. Fot. Jacek Wójcik
Powrót koszykarzy Kotwicy Kołobrzeg do własnej hali był nieudany. W meczu 11. kolejki ulegli Stali Stalowa Wola 77:84.

To piąta z rzędu porażka Kotwicy. Sytuacja kołobrzeskiego zespołu zaczyna robić się coraz trudniejsza.

Po pierwszej w miarę wyrównanej połowie, drugą gospodarze rozpoczęli w dobrym stylu. Zespół trenera Pawła Blechacza zaczął bronić i przez blisko 4 minuty nie pozwolił gościom na zdobycie punktu. W 27. minucie Kotwica osiągnęła najwyższą przewagę w meczu 14 pkt (63:49).

Na ostatniej 10 minuty spotkania gospodarze wychodzili przy przewadze 11 pkt. Niestety, ten fragment spotkania zagrali katastrofalnie. Zawodnicy beniaminka ze Stalowej Woli robili na parkiecie co chcieli. Nie do zatrzymania był Michał Wołoszyn, który w tym fragmencie meczu trafił 3 ze swoich 6 rzutów za 3 pkt. W sumie goście trafili w tej części meczu aż pięć trójek. To przesądziło.

Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 77:84 (24:18, 22:23, 20:14, 11:29).

Kotwica Kołobrzeg: Łukasz Wichniarz 22, Darrell Harris 16, Omni Smith 14, Piotr Stelmach 11, Dawid Bręk 8, Ivan McFarlin 4, Brian Freeman 2, Szymon Rduch 0, Harris Danesi 0.

Stal Stalowa Wola: Michał Wołoszyn 22, Jarryd Loyd 19, Marek Miszczuk 12, David Godbold 12, Michał Gabiński 10, Maciej Klima 4, Jacek Jarecki 2, Marcin Malczyk 2, Rafał Partyka 1, Marius Kasiulevicius 0, Tomasz Andrzejewski 0.