Koszykówka > Kotwica przegrała w Warszawie po dogrywce

Po raz drugi w tym sezonie koszykarze AZS Politechniki Warszawskiej pokonali Kotwicę Kołobrzeg. I po raz drugi dokonali tego po dogrywce.

Po początkowym prowadzeniu Kotwica oddała inicjatywę gospodarzom meczu. W drugiej i trzeciej kwarcie popularni Inżynierowie uzyskali kilkunastopunktową przewagę nad zespołem trenera Tomasza Mrożka.

W czwartej kwarcie Kotwica rozpoczęła pogoń i w 40 minucie Darrell Harris doprowadził do remisu 64:64 i dogrywki. W dodatkowych 5 minutach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

Decydującą o wyniku akcję przeprowadził Piotr Pamuła. Po jego trafieniu Kotwica miała jeszcze 6 sekund na przeprowadzenie akcji, ale najlepszy strzelec w tym meczu, Oded Brandwein, spudłował równo z syreną.

AZS Politechnika Warszawska - Kotwica Kołobrzeg 74:73 (25:15, 20:17, 11:13, 8:19, d. 10:9)

AZS: Ponitka 22 (1x3, 3 zb.), Pamuła 20 (3x3, 3 zb., 3 as., 4 str.), Michał Nowakowski 10 (1x3, 6 zb., 3 str.), Wilczek 9 (1x3, 6 zb., 4 as., 4 str.), Mokros 4 - Popiołek 8 (2x3, 4 zb., 3 str.), Pełka 1 (4 zb., 3 bl.), Kowalczyk 0, Kucharek 0, Nowicki 0.

Kotwica: Brandwein 21 (2x3, 4 zb., 3 as., 5 str.), Ł. Diduszko 16 (6 zb.), Wichniarz 12 (3x3, 4 zb.), Harris 9 (15 zb., 6 as., 3 str.), Brown 8 (3 str.) - Djurić 3 (4 zb.), Rduch 2, Złoty 2, Kwiatkowski 0.