Koszykówka: PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 70:82

Archiwum
Po trzytygodniowej przerwie ligowy mecz w Tauron Basket Lidze rozegrali koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. Niestety, ulegli w Poznaniu miejscowemu Basketowi 70:82.

Kołobrzeżanie nie potrafili w tym meczu zatrzymać duetu Dorde Micić - Damian Kulig. Zdobyli oni 40 z 82 punktów swojego zespołu, a prawdziwy koncert gry dali w pierwszej kwarcie, w której uzyskali 23 z 25 punktów zdobytych przez Basket.

Kotwica w drugiej kwarcie niemal odrobiła straty, ale w trzeciej znów nie miała nic do powiedzenia. Świetnie trafiający z dystansu rywale (61 procent skuteczności) wypracowali sobie taką przewagę, że w czwartej kwarcie mogli być spokojni o wygraną.

PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 82:70 (25:16, 15:21, 24:11, 18:22)

Basket: Kulig 22, Micić 18, Comagić 11, Nikolić 11, Parzeński 7, Smorawiński 6, Bartosz 4, Milczyński 2, Szydłowski 1, Filarowski 0.

Kotwica: Brandwein 13, Diduszko 13, Kwiatkowski 12, Sapp 10, Harris 9, Kęsicki 7, Wichniarz 6, Djurić 0, Rduch 0.