Koszykówka: Rawlplug Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 99:94

jak
pixabay.com
Udostępnij:
Koszykarze Energi Kotwicy nie przerwali serii porażek na parkiecie wyżej notowanego Sokoła Łańcut.

W 17. kolejce, po wyrównanym spotkaniu, przegrali 94:99 i było to ich szóste już z rzędu niepowodzenie. Na wygraną zespół prowadzony od trzech kolejek przez trenera Nikołaja Tanasejczuka, czeka od prawie dwóch miesięcy (88:77 z Biofarmem Basketem Poznań w 10. kolejce).

W sobotę kołobrzeżanie mogli pokusić się o przełamanie fatalnej serii. Przez znaczną część meczu byli na prowadzeniu, ale nie potrafili wypracować większej przewagi punktowej.

Na 3. minuty przed końcem goście prowadzili jeszcze 90:89, ale wtedy serię 9:0 zaliczył Sokół, przesądzając o wygranej.

Rawlplug Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 99:94 (20:22, 29:29, 21:23, 29:20)
Sokół: Karolak 27 (6x3, 4 as.), Pawlak 15, Ciechociński 13 (8 zb., 5 as.), Wieloch 8 (2x3, 3 as.), Kulikowski 1 - Klima 12 (6 zb., 3 as., 4 prze., 2 bl.), Zaguła 12 (7 as.), Czerwonka 11 (3x3), Szymański 0 (3 zb.).
Kotwica: Madray 21 (12 zb.), Stanios 18 (4x3, 10 as., 7 str.), Bodych 14 (2x3, 12 zb., 3 as., 6 str.), Walda 11 (1x3, 6 zb.), Przyborowski 9 - Dłoniak 11 (3x3), Kruszczyński 10 (2x3), Grudziński 0, Janczak 0, Wróbel 0 (3 as.).