Koszykówka: Turniej przedsezonowy w Kołobrzegu (I dzień)

archiwum
Zespoły z ekstraklasy, AZS Koszalin i Spójnia Stargard, wygrały mecze w pierwszym dniu turnieju przedsezonowego w Kołobrzegu.

Akademicy pokonali pierwszoligowych Czarnych Słupsk 86:73, mimo tego, że po dwóch kwartach przegrywali 45:46. Dla AZS 19 punktów zdobył Marko Tejić, a po 12 dołożyli Drew Brandon i Aleksandar Radulović.

AZS Koszalin – STK Czarni 86:73 (22:25, 23:21, 24:17, 17:10)
AZS: Tejić 19, Brandon 12 (6 as.), Radulović 12 (4 as.), Surmcza 9 (2x3), Kucharek 8 (1x3), Papić 8 (1x3), Zywert 7 (1x3), Ratajczak 6, Czujkowski 3, Jakóbczyk 2.
Czarni: Cesnauskis 17, Pełka 17, Cechniak 11, Długosz 8, Wyszkowski 8, Seweryn 4, Kordalski 3, Powideł 3, Jakubiak 2, Sprengel 0.

W drugim meczu, który odbył się po prezentacji pierwszoligowej Energi Kotwicy Kołobrzeg, gospodarze ulegli Spójni 72:85. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 14:2, ale później gra się wyrównała. Na początku IV kwarty Kotwica zbliżyła się na 2 pkt, ale finisz należał do beniaminka Energa Basket Ligi.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Spójnia Stargard 72:85 (15:20, 23:24, 18:16, 16:25)
Kotwica: Bodych 13, Janiak 12, Przyborowski 12, Ryżek 12, Grujić 9, Wrona 8, Lasota 2, Stanios 2, Zalewski 2, Kolek 0.
Spójnia: Madray 18, Pamuła 17, Fraś 13, Owens 11, Dymała 10, Raczyński 8, Hickey 6, Pryć 2, Berdzik 0, Koziorowicz 0.

W sobotę o godz. 11.00 AZS zmierzy się ze Spójnią, a o 13.30 Kotwica zagra z Czarnymi.