Koszykówka > Turniej w Rewalu. Pierwszy sprawdzian dla Kotwicy

MVP turnieju Omni Smith z Kotwicy.
MVP turnieju Omni Smith z Kotwicy. Fot. Jacek Wójcik
Trzydniowy turniej w Rewalu zakończył się wygraną koszykarzy Kotwicy Kołobrzeg. Zespół Pawła Blechacza odniósł komplet zwycięstw.

Jak już informowaliśmy, kołobrzeżanie w kolejnych meczach pokonali po dogrywce Polpharmę Starogard Gdański 77:76, Sportino Inowrocław 82:78 i w ostatnim meczu AZS Koszalin 84:68. W zespole zdobywcy Pucharu Polski 2009 wyróżnił się Omni Smith. Został najlepszym strzelcem imprezy, jak również uznano go MVP turnieju.

Skład i punkty Kotwicy w całym turnieju: Smith 53, Harris 52, Diduszko 44, Stelmach 33, Wichniarz 32, Freeman 9, Danesi 7, Rduch 7, Bręk 5, Matys 0.

Zmienne nastroje towarzyszyły występom AZS Koszalin. Zespół Rade Mijanovicia zaczął od spokojnego zwycięstwa ze Sportino Inowrocław 104:86. Później przyszła porażka po wyrównanym meczu z Polpharmą (78:82), a na zakończenie 16-punktowa przegrana z Kotwicą.

W tym ostatnim meczu doszło do rzadko spotykanej na koszykarskich parkietach sytuacji. Pod koniec drugiej kwarty niezadowolony z pracy sędziów trener Mijanović nakazał swoim zawodnikom... zejść do szatni. Akademicy wrócili na parkiet dopiero po namowach działaczy. Przerwa trwała kilka minut, a po tym zajściu pozostał tylko niesmak.

Mijanović nie był jedynym trenerem, któremu puszczały nerwy w Rewalu. Także szkoleniowiec Polpharmy Milija Bogicević miał problemy z utrzymaniem ich na wodzy. Upust im dał... rzucając krzesłem.

Już w pierwszym meczu turnieju groźnie wyglądającej kontuzji doznał Tomasz Stępień z AZS. Na szczęście okazało się, że nie jest tak źle. Skończyło się na skręceniu stawu skokowego i zawodnik powinien wkrótce powrócić do składu.

Skład i punkty AZS w turnieju: AZS: Kuebler 48, Reese 41, Surmacz 40, Tica 36, Wiśniewski 33, Navickas 22, Metelski 20, Diduszko 9, Urbański 1, Balcerzak 0, Mruczkowski 0, Stępień 0.

W innym meczu turnieju Sportino - Polpharma 65:99 (10:23, 18:25, 21:25, 16:26). Końcowa tabela:
1. Kotwica 3 6 243-222
2. Polpharma 3 5 257-220
3. AZS Koszalin 3 4 250-252
4. Sportino 3 3 229-285