Koszykówka > Wojewódzka Liga Gimnazjalna. Darzbór najlepszy w finale B

Podsumowaniem zakończonego sezonu koszykówki dziewcząt w ramach Wojewódzkiej Ligi Gimnazjalnej był turniej finału B (dla zespołów z miejsc 5-8 po rundzie zasadniczej), który odbył się w Miastku.

Mimo, że sezon zakończył się prawie miesiąc temu, mecze stały na niezłym poziomie a kilka było pełnych dramaturgii. Zwycięzcą finału B została ekipa Darzboru Szczecinek, która pokonała wszystkich swoich przeciwników: Orliki Jezierzyce 34:21, Basket Miastko 46:23, oraz Salos Czaplinek 63:44. Drugą lokatę wywalczyły salezjanki z Czaplinka, które wygrały z Basketem 61:26 i w najciekawszym meczu turnieju z Orlikami 64:51. Trzecia lokata przypadła gospodyniom po zwycięstwie nad Orlikami 57:22.

Zespoły uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Najskuteczniejszą zawodniczką finału została Natalia Załoga z Darzboru (45 pkt) W poszczególnych zespołach trenerzy wyróżnili następujące zawodniczki: Katarzynę Leniec (Darzbór), Aleksandrę Nowacką (Salos), Sandrę Pauksztełło (Basket) oraz Patrycję Kozerę (Orliki).