Kotwica górą w sparingu pierwszoligowców [ZDJĘCIA]

Żak Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 62:70 (22:16, 8:17, 14:18, 18:19)
Żak Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 62:70 (22:16, 8:17, 14:18, 18:19) Radek Koleśnik
Pierwszoligowe zespoły Żaka i Kotwicy rozegrały sparing. Spotkanie w hali Gwardii mogło podobać się kibicom, którzy dostali zapowiedź tego, co czeka ich w nowym sezonie.

Obie drużyny dopiero wchodzą w okres rozgrywania gier kontrolnych, po kilku tygodniach pracy nad przygotowaniem fizycznym. Tym bardziej cieszyć musi to co pokazały w sparingu. Nie brakowało mocnej, fizycznej walki, a spotkanie miało dramaturgię godną derbów. Dodajmy, że Żak zagrał bez kontuzjowanych Konrada Koziorowicza i Marcina Tomaszewskiego.

Lepiej mecz rozpoczęła Kotwica, ale później do przewagę uzyskali gospodarze. W II kwarcie Kotwica odrobiła straty i do przerwy prowadziła 33:30. Po zmianie stron kołobrzeżanie powiększyli prowadzenie do 12 pkt (24. - 46:34), ale wtedy znów do ataku ruszył Żak.

Na początku IV kwarty gospodarze wrócili na prowadzenie (54:52). Ostatnie minuty meczu należały jednak do Kotwicy, która trafiła kilka trójek i ostatecznie zwyciężyła 70:62.

Już 9-10 bm. obie drużyny wystąpią w turnieju w Starogardzie Gdańskim.