Kotwica Kołobrzeg bez kapitana z Siarką Tarnobrzeg

Po przerwie spowodowanej kontuzją do kadry Kotwicy wraca Tomasz Bejuk (z prawej) Fot. jacek wójcik
Szutenberg czy Księżniakiewicz na środku obrony Kotwicy Kołobrzeg?

Bez swojego kapitana, filaru obrony i najlepszego strzelca w jednym - Jakuba Poznańskiego - będą musieli radzić sobie w sobotę (godz. 17.00) piłkarze Kotwicy w starciu z sąsiadującą w tabeli, Siarką Tarnobrzeg. Zdobywca 6 goli w tym sezonie w meczu z Radomiakiem Radom (1:0) obejrzał po raz 8. w tym sezonie żółtą kartkę, co skutkuje odsunięciem od jednego meczu.

Do składu wracają za to pauzujący z Radomiakiem Arkadiusz Lewiński i Paweł Szutenberg. Ten drugi może stworzyć parę stoperów z Wiktorem Wittem. Możliwe też, że trener Piotr Tworek zdecyduje się na zestawienie, w którym partnerem Witta będzie Jakub Księżniakiewicz. 20-latek odzyskał sprawność po ciężkiej kontuzji odniesionej w połowie sierpnia ub.r. Opiekun Kotwicy ma większy manewr również w przedniej formacji. Do meczowej kadry wrócił bowiem kontuzjowany w okresie przygotowawczym Tomasz Bejuk. Ten doświadczony napastnik zdobył jesienią 4 gole. Na wiosnę o pozycję na szpicy rywalizowali Michał Szubert oraz sprowadzeni zimą Paweł Łysiak i Karol Zieliński. Tylko pierwszy z nich wpisał się na listę strzelców.

Sobotni rywal Kotwicy ma podobnie jak ona 36 punktów. Wiosną Siarka nie zachwyca. Rozpoczęła od wygranej ze Stalą St. Wola, ale później przegrała 3 kolejne mecze, m.in. z innymi zespołami z Pomorza, Błękitnymi Stargard (0:1) i Gryfem Wejherowo (0:2). Przed tygodniem zespół doświadczonego trenera Włodzimierza Gąsiora pokonał 2:0 walczącą o utrzymanie Legionovię Legionowo po golach pozyskanego z Termaliki Nieciecza Jakuba Wróbla i Doriana Buczka. Przypomnijmy, że we wrześniu ub.r. Siarka wygrała u siebie z Kotwicą 2:1 po golach Daniela Koczona. Dla Kotwicy trafił Mateusz Świechowski. Popularny „Scholes” przed tygodniem zapewnił komplet punktów w Radomiu i było to jego 3 trafienie w rozgrywkach.